Naujienų srautas

Gyvenimas2018.08.21 12:00

Knygos „Pasaulis tavo širdyje“ autorė J. Bitinaitė: viešumo kainą moku iki šiol

„Ši knyga – ne mano biografija. Tai pasidalinimas asmenine patirtimi, siekiant įkvėpti skaitytoją kitomis akimis pažvelgti į savo gyvenimą, priimti savo autentiškumą, gyventi vedamam savo širdies balso ir būti laimingam“, – taip savo naują knygą „Pasaulis tavo širdyje“ pristato buvusi televizijos laidų vedėja, rašytoja Jūratė Bitinaitė. Jos teigimu, viešumo kainą ji moka iki šiol, tad apie savo išgyvenimus kalba ir savo naujoje knygoje.

J. Bitinaitės teigimu, knygkoje pristatoma žmogaus esybė – ta, kuri atsiskleidžia kameroms nuėjus į šoną.

Pasak buvusios televizijos laidų vedėjos, svarbiausia – unikali ir nepakartojama mūsų patirtis, kuria kiekvienas esame apdovanoti: „Jei tik gyvename čia ir dabar. O patirtį be galo svarbu žinoti, vertinti, branginti ir puoselėti, nes ji padeda augti šioje gyvenimo kelionėje.“

Kaip rašoma knygos pristatymo pranešime, J. Bitinaitė anksčiau visą dėmesį skyrė savo karjerai, socialiniam statusui ir darbui. Tačiau vieną dieną suprato, kad taip gyventi daugiau nebegali – nuolatinės kelionės ir darbas daugiau nei 20 šalių ėmė nepaprastai varginti, o vidinė tuštuma ir „išsibarstymo“ jausmas vis augo. Kaip tik tada ir įvyko lemtinga kelionė į Meksiką, o nuo jos prasidėjo didieji moters gyvenimo pokyčiai.

Knygos autorės atradimų kelionė vingiavo per visą pasaulį, lydima įdomiausių žmonių, mokslų ir patirčių. „Svarbiausia – šios kelionės metu įvyko tikrasis mano susitikimas su savimi, kai supratau, kad visas pasaulis, kuriame gyvename, iš tikrųjų slypi mūsų širdyse ir, norint atrasti lobių, visai nebūtina keliauti kažkur toli“, – sako J. Bitinaitė.

Plačiau apie knygą – pokalbyje su autore.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi