Naujienų srautas

Gyvenimas2018.08.21 22:28

Didžiausios rūšiavimo klaidos: kur išmesti pieno pakelį ir kur lemputę?

Aplinkos ministerija atliko apklausą, kuri atskleidė, kad beveik 40 proc. apklaustųjų pieno pakelį rūšiuoja neteisingai ir meta jį į popieriaus konteinerį. Klaidų gyventojai daro ir rūšiuodami elektroninius prietaisus.

„Dažna problema yra ta, kad elektronikos prietaisai nėra identifikuojami. Elektronikos prietaisu yra laikomas tas prietaisas, kurio veikimui reikalinga elektros srovė. Norėčiau paminėti tai, kad dažnai prietaisai turi tam tikrų elektronikos elementų. Tačiau jei, atjungus elektros srovę, tas prietaisas atlieka pagrindines funkcijas, jis jau nėra priskiriamas prie elektronikos“, – paaiškino Elektronikos platintojų asociacijos projektų vadovė Imanta Baltrūnaitė.

Pasak pašnekovės, elektros lemputės yra pagamintos ne tik iš stiklo, bet ir iš metalo. Jose yra cheminių medžiagų: švino, gyvsidabrio.

„Todėl lemputes būtina mesti į specialius konteinerius, kurie stovi prekybos centruose, pašto skyriuose, bibliotekose“, – LRT TELEVIZIJAI sakė I. Baltrūnaitė.

Vietų, kuriose galima rasti lempučių rūšiavimo konteinerį, sąrašą peržiūrėti galite čia.

Kita didelė rūšiavimo klaida – kai elektroninis prietaisas išmetamas neišėmus baterijų. I. Baltrūnaitės teigimu, baterijos yra tvarkomos atskirai nuo elektronikos.

Išsamiau apie tai, kaip rūšiuoti vaikiškus žaislus ir kitas atliekas, – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi