Gyvenimas

2018.08.18 22:46

„Vogue“ keičia politiką – žurnalo puslapiuose nebeišvysite nepilnamečių modelių

15min.lt2018.08.18 22:46

Mados biblija vadinamas žurnalas „Vogue“ paskelbė, kad nuo šiol savo publikacijoms nebesamdys modelių, nesulaukusių 18-os metų. Priimti tokį sprendimą paskatino #MeToo judėjimas ir daugybė į viešumą išlindusių istorijų apie jaunų modelių išnaudojimą bei seksualinį priekabiavimą.

„Vogue“ leidėjas „Condé Nast“ išplatino viešą pareiškimą su paaiškinimu, kaip ir kodėl keičiasi žurnalo politika dėl modelių amžiaus.

„Reaguojant į istorijas apie modelius (tiek vyrus, tiek moteris), kurie buvo nederamai liečiami, spaudžiami atlikti seksualines „paslaugas“ ar net užpuolami, „Condé Nast“ nustatė sąlygas, kuriomis bus užtikrinama, kad visos mūsų fotosesijos bus saugi darbo vieta – jokių priekabiavimų, su privačiais persirengimo kambariais bei atsiklausiant modelių tiek dėl pozų, tiek dėl apsirengimo (nusirengimo)“, – sakoma įmonės pranešime.

Kitas svarbus žingsnis – amžiaus apribojimas. „Vogue“ leidėjų nuomone, nepilnamečiai modeliai pradėję karjeras neturi jokios kontrolės bei žodžio teisės, jais lengva manipuliuoti, dėl to jie yra pernelyg pažeidžiami.

Tiesa, „Vogue“ žada kartais taikyti ir išimtis – pavyzdžiui, jei nepilnametis asmuo bus straipsnio herojus. Bet tokiu atveju straipsnį papildančiose nuotraukose nepilnametis asmuo bus aprengtas pagal amžių.

Tuo tarpu mados fotosesijų, kuriose pozuotų nepilnamečiai modeliai, žurnalo puslapiuose nebebus.

„Daugiau to nebebus: tai neteisinga nei mūsų, nei mūsų skaitytojų, nei jaunų modelių, kurie varžosi siekdami patekti į tuos puslapius, atžvilgiu. Nors mes negalime pakeisti to, kas buvo praeityje, bet galime įsipareigoti kurti geresnę ateitį“, – sakoma „Vogue“ leidėjų pranešime.

Šiuo metu garsiausias modelis, kurį gali paliesti naujos „Vogue“ taisyklės, yra Kaia Gerber – supermodelio Cindy Crawford 16-metė dukra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt