Gyvenimas

2018.08.18 23:35

Ilga kelionė be vienkartinių daiktų – misija įmanoma

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.18 23:35

Bandelės, daržovės ir vaisiai keliauja į drobinį maišelį, o kava perkama ne kavinėje išsinešti, o paprasčiausiai užplikoma į kavinuką. Tokį būdą keliauti su šeima pasirinko tinklaraštininkė Sigita Petrunina, kuri keliaudama nameliu ant ratų šią vasarą aplankė net kelias šalis.

Anot pašnekovės, kelionę nameliu ant ratų jos šeima pirmą kartą išbandė dar pernai. Toks keliavimo būdas paliko itin daug įspūdžių, todėl buvo pasirinktas ir šiemet. O kadangi šeima ir gyvendama namuose bando kuo labiau išvengti šiukšlių, tokio gyvenimo būdo neatsisakė ir kelionėje.

„Pernai keliavome dar su metų neturinčia mažąja. Dabar jai jau dveji. Iš viso keliavome mes su vyru ir trimis vaikais. Pernai patikrinome šį keliavimo būdą ir jis mums labai patiko, nes keliauji kaip su savo namais, tik ant ratų. Kiekvieną kartą gali nakvoti vis kitoje vietoje, bet miegoti savo lovoje. Tai mūsų šeimai labai tiko“, – pasakoja S. Petrunina.

Jos teigimu, toks keliavimo būdas neapsunkina ir nori palikti kuo mažiau šiukšlių. Jos pastebėjimų, daugumoje kempingų rytais parduodamos šviežios bandelės ir šviežiai kepta duoną, kurią galima pusryčiams įsididėti ir į savo maišelį.

Pasak pašnekovės, tendencija naudoti drobinius jau populiarėja ir kitose šalyse. Bene dažniausiai tokiais maišeliais, tvirtina S. Petrunina, naudojasi vokiečiai. Į tokius maišelius, kad nereikėtų naudoti vienkartinių, pašnekovė siūlo įsidėti jau minėtą duoną, bandeles, taip pat juos galima naudotis perkant vaisius ar daržoves ne tik turguose, bet ir parduotuvėse.

Kaip palikti kuo mažiau šiukšlių keliaujant, žiūrėkite reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.