Gyvenimas

2018.08.16 20:15

Riedlenčių treneris: Lietuvos sportininkai – netoli pasaulinio lygio

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.16 20:15

2020-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse riedlenčių sportas pirmą kartą debiutuos kaip olimpinė sporto šaka. 13 metų batus ir ratukus gatvėse ir parkuose dilinantis Rokas sutiko papasakoti, kokie yra pirmieji žingsniai, norint taisyklingai važiuoti riedlente.

Roko Čapliko rankose prieš 13 metų atsidūrusi riedlentė tapo ne tik jo pomėgiu, bet ir pajamų šaltiniu. Net padikaulio lūžis neatbaidė nuo noro stotis ant lentos. Jeigu abejojate, ar ir jūs galite važiuoti riedlente, Rokas įsitikinęs – tai gali kiekvienas.

„Važiuoti riedlente gali iš tikrųjų kiekvienas, tik kiekvienas turi savo galimybes ir jas reikia „perlipti“. Reikia pirmiausia susitvarkyti su savo psichologija, galbūt tavo kūnas tau neleidžia arba leidžia daryti tam tikrus judesius“, – sako vyras.

2020-aisiais Tokijuje pirmą kartą dėl medalių kovos ir riedlentininkai. „Mus tikrai galima vadinti sportininkais“, – šypsosi Rokas ir priduria, kad lietuviams šiame lauke sekasi visai neblogai.

„Lietuva prieš porą metų išgyveno ganėtinai stiprią duobę šiame sporte, bet dabar tikrai matau labai didelį pakilimą ir tikrai turime daug stipraus jaunimo.

Kalbant apie dabartinius stipriausius riedlentininkus, turime porą tikrai stiprių atletų, galbūt dar jiems šiek tiek trūksta iki pasaulinio lygio – amerikiečių ar tų pačių latvių, kurie turi stiprią bendruomenę ir netgi vieną tikrai profesionalų riedlentininką, kuris ir pats išvyko dėl to į Ameriką ir dirba ten. Lietuvai dar reikėtų pasitempti, bet, manau, viskas vyksta labai gera linkme“, – įsitikinęs riedlenčių treneris.

Išsamiau – Gabrielės Kloniūnaitės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.