Naujienų srautas

Gyvenimas2018.08.04 13:59

Madingasis paspirtukas – ne tik susisiekimo priemonė, bet ir sveikatos šaltinis

Vasara jau gerokai įpusėjo, bet sportuoti pradėti niekada nevėlu. Elektriniai paspirtukai užkariauja miestų gatves. Ši transporto priemonė tinka pasiekti kelionės tikslą šiltuoju metų laiku, tačiau norintiems padailinti kūno linijas rekomenduojama rinktis paprastą sportinį, o ne elektrinį paspirtuką. Jis tikrai puiki alternatyva žmonėms, kurie nemėgsta bėgioti ar turi problemų dėl sąnarių.

„Paspirtukas ne taip apkrauna sąnarius, stiprina blauzdų, šlaunų, raumenis, labai įdarbina liemens sritį – labiau negu dviratis ir, manau, kartais vertėtų ir užkietėjusiems dviratininkams pakeisti transporto priemonę ir taip labiau įtraukti kitas raumenų grupes“, – pataria kineziterapeutė Santa Povilonytė-Žilinskienė.

Pagrindinė klaida, kurią daro pradėję važinėti paspirtuku, – spiriasi viena koja, paprastai ta, kuri stipresnė. Reikėtų pasistengti kojas važiuojant šia dvirate priemone kaitalioti, sąmoningai siekiant vienodai apkrauti kairės ir dešinės kūno pusių raumenis.

„Reikėtų atsispirti abiem kojomis, norint sustiprinti tiek vienos kojos stabilizatorius, tiek kitos kojos. Spiriantis ypač dirba sėdmenys, kai koja lieka kaip atraminė, o toje, kuri atsispiriamoji – daugiau aktyvinama blauzda“, – sako specialistė.

Pasirodo, pasivažinėjimas paspirtuku didina širdies ištvermę, dailina kūno formas. Žinoma, pradėti reikia su saiku, kad ir vieną dieną per savaitę. Vėliau krūvį didinti iki trijų–penkių pasivažinėjimų per savaitę po 30 minučių, sako trenerė.

Daugiau patarimų – Simonos Stanapėdytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi