Gyvenimas

2018.08.04 11:56

Norvegas leidosi į 11 tūkst. km žygį dviračiu už vaikų teises

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.04 11:56

Dešimtmetį už vaikų teises kovojantis norvegas Kjetilis Utne leidosi į 11 tūkst. kilometrų kelionę dviračiu. Šįkart, jau aplankęs Švediją bei Latviją, dvi dienas svečiavosi Lietuvoje. Pagrindinis jo tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenantiems Indijos vaikams. Tokiai veiklai jį esą paskatino nuolat įvairiose pasaulio šalyse pažeidinėjamos vaikų teisės.

11 tūkst. kilometrų per 12 šalių užsibrėžęs įveikti norvegas džiaugiasi sėkminga kelionės pradžia. Lietuvoje jis giria ne tik kelius, tinkamus važiuoti dviračiu, bet ir mandagius vairuotojus.

„Paprastai keliauju su priekaba, todėl, jeigu įkalnė maža, dviratis gali sulėtėti iki 5–10 km/h, o tokiais tiesiais keliais, kaip Lietuvoje, galima pasiekti greitį iki 25 km/h“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja vyras.

Lietuva norvegui dar tik trečia aplankyta šalis. Nors čia jį pasitiko dideli karščiai, tai – gera treniruotė prieš pasiekiant kelionės tikslą – Indiją.

„Buvo labai malonu sutikti „Rotary“ klubo narius, kurie viską man suorganizavo. Esu buvęs Vilniuje, tačiau nebuvau matęs Lietuvos kraštovaizdžio, architektūros, kultūros ir žmonių – tai man ir buvo įdomiausia“, – prisipažino keliautojas.

Tačiau ne gamta ir sutikti žmonės keliautojui svarbiausia. Į sudėtingą kelionę Kjetilis leidosi norėdamas atkreipti dėmesį į daugelyje pasaulio šalių nuolat pažeidžiamas vaikų teises.

Ypač opi vaikų išnaudojimo problema išlieka vienoje skurdžiausių pasaulio valstybių – Indijoje. Pagal gyventojų surašymą, čia per 4 milijonus vaikų nuo 5 iki 14 metų yra priversti dirbti. Ekspertai spėja, kad realūs skaičiai daug didesni.

Išsamiau apie žygį ir misiją – Lauros Alseikaitės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.