Gyvenimas

2018.08.03 20:05

Fotografijose užfiksavo mamų su naujagimiais kuriamą ryšį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.03 20:05

Santaros klinikų vaikų ligoninę atidaryta fotografijų paroda, skirta pasaulinei žindymo savaitei paminėti. Šiuo meniniu projektu prie pasaulinio judėjimo prisideda ir Lietuva.

Rugpjūčio 1–7 dienomis 26-ą kartą minima Pasaulinė žindymo savaitė. Žindymas, pasak specialistų, gerina moters bei kūdikio sveikatą, užtikrina saugesnę gyvenimo pradžią.

„Šis renginys mums labai svarbus, nes patekome į pasaulinį renginių žemėlapį, kuris apėmęs visą pasaulį.

Mūsų, vaikų gydytojų, pareiga yra pasakyti, kaip svarbu žindyti vaiką, nes vaikui tai ne tik maistas, bet ir vaistas, ryšys. Jei mama negali žindyti, skatiname pasinaudoti donoriniu pieno banku“, – pasakoja Santaros klinikų vaikų ligų gydytoja Sigita Burokienė.

Lietuva pirmą kartą buvo įtraukta į Pasaulinės žindymo savaitės, vykstančios rugpjūčio 1–8 dienomis, projektą. Akušerė Ieva Girdvainienė ir slaugytoja Ramunė Vasiliauskienė pakvietė fotografę Akvilę Razauskienę sukurti parodą „Žindymas – gyvenimo pamatas“ – tokį šūkį šiemet pasirinko Pasaulinė žindymo asociacija. Fotografijose – Lietuvos moterys, pasirinkusios kūdikius maitinti natūraliai.

A. Razauskienės žindančių moterų fotografijų paroda bus eksponuojama ne tik Lietuvoje, bet ir vienoje iš Prancūzijos ligoninių.

Išsamiau – Simonos Stanapėdytės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.