Gyvenimas

2018.08.01 15:11

JAE vietinės moterys tampa virtuvės šefėmis

Valdonė Rudenkienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.01 15:11

Jungtinių Arabų Emyratų Ras Al Chaimos emyratas po metus trukusios programos įtraukti į viešbučių verslą kuo daugiau moterų, šiandien džiaugiasi rezultatais. 20 moterų sėkmingai dirba kai kurių emyrato viešbučių virtuvių šefėmis ir skina laurus tarptautiniuose kulinarijos konkursuose.

Emyrato žmogiškųjų išteklių departamento programa siekiama į kulinariją įtraukti moteris. Viena virtuvės šefių sako esanti savo šalies kultūros ambasadorė ir norinti, kad šalies tradicijos būtų perduodamos ir per kulinariją.

„Esu viena iš 20 Ras Al Chaimos viešbučių virtuvės šefių. Kelis kartus laimėjau tarptautiniuose kulinarijos renginiuose – mes pirmosios atstovavome Emyratams 2016-aisiais. Pati rengiu kulinarijos kursu ir noriu, kad mūsų šalis visur pirmautų“, – sako virtuvės šefė Mona Ibrahim Al Mansouri.

Nors pastaruoju metu Jungtiniuose Arabų Emyratuose vis daugiau moterų įtraukiama į darbo rinką, šioje naftos turtingoje šalyje moterų darbo galimybės dėl papročių ir religijos vis dar ribojamos. Kai kurių darbų jos išvis negali dirbti, o toms, kuriuos gali, – reikalingas vyro sutikimas.

Šalies valdžios atstovai džiaugiasi, kad nemažai moterų dirba viešajame sektoriuje, kai kurios net vyriausybėje. Vis dėlto dauguma moterų renkasi šeimą ir namų šeimininkės padėtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.