Naujienų srautas

Gyvenimas2018.07.26 16:58

Sostinės gurmanai susirinko į ketvirtąjį mėsainių festivalį „Vilnius Burger Fest“

Mėsainių, dažniausiai vadinamų „burgeriais“, mada Lietuvoje, panašu, neatslūgsta. Ketvirtadienį jau ketvirtus metus iš eilės surengtas festivalis „Vilnius Burger Fest“, kuriame sostinės gurmanai galėjo paragauti išskirtinių skonių mėsainių.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelis ketvirtadienį skendėjo kvapų debesyje. Beveik 20 festivalio dalyvių – mėsainius gaminančių restoranų – susirinkusius į renginį išalkusius smalsuolius lepino vienas už kitą įmantresniais ant grilio keptais mėsainių variantais.

„Aš manau, kad mėsainis, į Lietuvą atkeliavęs jau gana seniai, čia tikrai užsiliks visam laikui. Jų paragauti galima dar ne visuose restoranuose, tačiau čia sutiksite visokių“, – portalui LRT.lt sako festivalio organizatorius Jonas Mažintas.

Kasmet kone 7 tūkstančius smalsuolių pritraukiantis festivalis, pasak organizatoriaus, šiemet gali pasiekti net 10 tūkstančių apsilankiusiųjų auditoriją. Pasak J. Mažinto, mėsainis jau nėra „greitas maistas“ – jis po truputį tampa gurmanišku patiekalu.

„Festivalio idėja kilo pamačius mėsainio populiarumą ir dėl to, kad vis daugiau Lietuvos virtuvių ir šefų mėsainį interpretuoja savaip ir iš jo bando padaryti gurmanišką patiekalą. Mes su mėsainiais daugiau buvome įpratę susitikti greito maisto restoranuose, kur naudojami nelabai kokybiški maisto produktai. Tačiau dabar tai keičiasi – net patys geriausi šefai, geriausi Lietuvos restoranai siūlo paragauti savo mėsainius su gurmaniškais ingredientais“, – tikina J. Mažintas.

Renginio organizatorius pasakoja, kad Lietuvoje nemažai restoranų į meniu įtraukia gurmaniškus mėsainius, o mėsainių gamyboje besispecializuojantys restoranai neretai atsiveža itin prabangių ingredientų, todėl tokių mėsainių kainos yra aukštesnės.

„Norėjome sujungti daug Lietuvos šefų ir virtuvių, kurios gamina skirtingų skonių aukšto lygio mėsainius. Čia nėra konkurencinės aplinkos, tai festivalis, gurmaniškų mėsainių šventė, kurioje mėgautis skaniu maistu susirenka daug dalyvių. Geriausi Lietuvos mėsainių šefai atvažiavo pademonstruoti savo idėjų ir naujų skonių“, – šypsojosi J. Mažintas.

Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi