Gyvenimas

2018.07.25 21:21

Kačių ABC: ramiųjų šartro kačių savybės neretai pritaikomos terapijoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.25 21:21

Šartro katės – viena seniausių ir garbingiausių veislių Prancūzijoje, tapusios tarsi nacionaliniu simboliu. Pasak ekspertų, šios katės labai protingos: jos gali spaudinėti mygtukus, išjungti žadintuvą, atidaryti durų skląstį.

Šartro katės labai žaismingos, beveik kaip šunys. „Jos prie jūsų nelįs, sėdės šalia ir stebės. Jos yra labai atsidavusios, bet kartu ir nepriklausomos“, – Johnas Fultonas, laidos „Privalai pamilti kates“ vedėjas. Dėl šios savybės jos naudingos šeimoms su vaikais ar auginantiems kitus gyvūnus.

Nors iš prigimties yra ramios, garsėja savo gebėjimu peliauti. Ši veislė labai reta, jų negausu net ir Prancūzijoje, iš kurios ir yra kilusios. Jos tokios retos, kad kai kurie jas painioja su britų trumpaplaukėmis.

„Jos panašios į britų trumpaplaukes, bet jų snukučiai ne tokie apvalūs. Britų trumpaplaukių labai išsipūtę skruostai, kitaip nei šartro kačių. Tačiau, kaip ir britų trumpaplaukės, šartro katės turi savitą šypseną“, – paaiškina specialistė.

Šią katę galima atpažinti iš melsvai pilko kailio atspalvio, taip pat vario, aukso spalvos akių. Tikima, kad šios katės gali nuraminti, padėti įveikti sunkumus.

Plačiau apie šias kates ir jų pritaikymą terapijoje – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt