Naujienų srautas

Gyvenimas2018.07.25 14:21

Studijas dėl kelionių nukėlę šimtukininkai: savanoriaujant galima pigiai apkeliauti pasaulį

Pernai mokyklą šimtukais baigę Rugilė Bausytė ir Justinas Kiškis visų nuostabai pasirinko ne stoti studijuoti, o vykti savanoriauti. Lietuvių savanoriavimo maršrutas išties įspūdingas – Jungtinė Karalystė, JAV, Pietų Amerika, Azija, Australija. Jaunuoliai pasakoja tokiu būdu norėję įgyti daugiau praktinių žinių.

„Tiesiog norėjome patirti kažką, ką galima apčiuopti rankomis, įgyti darbo patirties ir išsiaiškinti, ar vis dėlto akademija yra ta sritis, kurioje mes norime suktis, ar kažkur kitur“, – pasakojo R. Bausytė.

Pasak pašnekovų, Lietuvoje jaunuoliai skuba rinktis studijas, nes yra spaudžiami visuomenės stereotipinio požiūrio.

„Tai yra aplinkos spaudimas, tai yra tiesiog tą gairė, kuri pas mus Lietuvoje yra labai gaji – tu turi baigti mokyklą, eiti į universitetą, dirbti ir taip toliau“, – vardijo R. Bausytė.

Jaunuoliai planus savanoriauti pradėjo kurti dar prieš brandos egzaminus, tada jie pasirinko šalis, maršrutus.

„Kiekvienoje šalyje mes savanoriavome ir kiekvienoje šalyje gaudavome pastogę ir maistą“, – sakė J. Kiškis ir pridūrė, kad skrydžiams jie užsidirbo porą mėnesių kantriai padirbdami Jungtinėje Karalystėje.

Metus savanoriavę pašnekovai LRT TELEVIZIJAI pasakojo, kad po pertraukos su dideliu entuziazmu nusprendė tęsti mokslus ir įstojo į prestižinį Londono karališkąjį koledžą.

Išsamiau apie lietuvių nuotykius ir įgytą patirtį – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi