Gyvenimas

2018.07.23 10:40

Sušlapinę šuns kailį per karščius jam tik pakenksite

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.23 10:40

Vasarą per karščius bandome nuo perkaitimo apsaugoti ir savo augintinius. Tiesa, kaip pastebi specialistai, kartais norėdami padėti augintiniui, galime jam pakenkti. Pavyzdžiui, jei norėdami atvėsinti šunį, sušlapiname visą jo kailį.

„Visi šunys turi kailį, kuris vėsina, o jei mes sušlapiname tą kailį, tai natūralu, oro cirkuliacija nevyksta, jiems kailis kaista. Jeigu jau labai kaista kailis, tai nereikia viso [šlapinti], o tik krūtinę ir galvą“, – sako australų aviganių veisėja Aurelija Grivickaitė.

Sunkiausiai karščius ištveria trumpasnukiai šunys: anglų, prancūzų buldogai, mopsai, čihuahua ir kiti. Veterinarai teigia, kad dažnai žmonės nepastebi pirmųjų ženklų, rodančių, jog šuo perkaito ir mano, kad šuo tiesiog pervargo. Visgi, pasak veterinarijos gydytojo Martyno Jermolajevo, yra keletas ženklų, kuriuos pamačius lengva suprasti, jog šuo perkaito.

„Labai stiprus lekavimas, šuo apatiškas ir vangus, labai stipriai parausta gleivinės – liežuvis, dantenos, akių gleivinės, šuo dūsauja, labai stipriai pakilęs širdies ritmas“, – vardija veterinaras.

Šuo gali perkaisti ne tik lauke, bet ir viduje. Specialistai karštą vasaros dieną namuose pataria užtraukti visas užuolaidas, palikti atvirą langą, tačiau vengti skersvėjo.

Be to, augintiniui būtina palikti vietą, kurioje jis galėtų atsivėsinti – patiesti sušlapintą rankšluostį ar vėsinamąjį kilimėlį, taip pat įpilti vandens.

Daugiau apie šunų priežiūrą vasarą – Luko Šniolio reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt