Gyvenimas

2018.07.21 01:36

Pirmoji pagalba nudegus saulėje: pasitraukite į pavėsį ir gaivinkitės po vėsiu dušu

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.21 01:36

Atėjus savaitgaliui šalies gyventojai skuba prie vandens telkinių. Daug laiko praleidžiant saulėje ypač svarbu žinoti, kaip saulėje būti saugiai ir ką daryti nudegus. Kauno klinikų odos ir venerinių ligų klinikos vadovė prof. Skaidra Valiukevičienė pataria, kol griebtis pirmiausiai nudegus saulėje.

Renkantis apsaugos nuo saulės priemones profesorė pataria įsigyti ne mažesnę kaip 30 SPF apsaugą turintį kremą ir atkreipti dėmesį, ar priemonė apsaugo nuo ultravioletinių A ir B spindulių (UVA ir UVB). Taip pat saulės kremą reikėtų tepti laiko intervalais, nurodytais ant pakuotės.

Vis tik, jei nepavyko apsisaugoti nuo apgaulingų saulės spindulių, pašnekovė pataria pirmiausia pasitraukti į pavėsį nuo tiesioginių saulės spindulių ir gaivintis duše su vėsiu vandeniu.

„Jei atsiranda paviršinių pūslelių, reikėtų naudoti drėkiklius, kuriuose yra specialių priemonių. Odą ramina vitaminas C ir E, nes pasižymi antioksidaciniu poveikiu ir mažina odos uždegimą. Galima naudoti ir alijošių, kuriame yra odos uždegimą raminančių medžiagų. Taip pat labai padeda pantenolis“, – vardija S. Valiukevičienė.

Išsamiau apie apsaugą nuo saulės ir saulės poveikį odai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt