Gyvenimas

2018.07.20 12:07

Nepamirštama lietuvio kelionė Rumunijos kalnų serpantinais: kitur to vargiai surasi

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.20 12:07

Keliautojas ir motociklų entuziastas Linas Ramanauskas nutarė – trūksta naujų iššūkių, ir nusprendė, kodėl gi vienam nepabandžius motociklu apvažiuoti bent dalies Vytauto Didžiojo Lietuvos teritorijos ir nuvykti iki žymiųjų Rumunijos kalnų. Keliautojas tikina – kelionė pareikalavo nemažai jėgų, be to, ypač nemaloniai nustebino patirtis Ukrainoje, tačiau vaizdai važiuojant įspūdingais Rumunijos kalnų serpantinais viską atpirko.

L. Ramanauskas pažymi, kad Rumunija gali pasigirti dviem tarp motociklininkų populiariais keliais – Transfegerešanu ir Transalpina, tad natūralu, kad norėjosi ten nuvykti motociklu.

„Transfegerešanas yra labai gražus, nes yra labai aukštai, o Transalpina unikalus tuo, kad apie 92 kilometrus tęsiasi serpantinai per kalnus, niekur kitur tokių kelių nėra“, – sako keliautojas.

L. Ramanauskas pasakoja, kad stengėsi kuo daugiau keliauti bekele. Pasak jo, Ukraina labai nemaloniai nustebino savo keliais, tačiau Baltarusijos keliai nusipelno pagyrų.

Nepaisant nelengvų sąlygų, L. Ramanauskas jau ruošiasi vykti į naują kelionę per Baltarusiją, Ukrainą, Gruziją iki Kaspijos jūros.

Daugiau apie kelionę – pokalbio įraše.