Gyvenimas

2018.07.16 14:39

Tyrimas: ar atlyginimo dydį gali lemti balso tembras ir apranga?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.16 14:39

Kuo žemesnis balsas – tuo aukštesnis atlyginimas. Taip teigia mokslininkai, ištyrę 500-us sėkmingiausių įmonių. Tyrėjai teigia, jog tokius rezultatus paaiškinti nesunku – žemo balso savininkai labiau savimi pasitiki, aplinkiniams palieka palankesnį įspūdį.

Tokius mokslininkų atlikto tyrimo rezultatus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pristato žurnalistė, LRT RADIJO laidos „PIN kodas“ vedėja Jurgita Čeponytė.

Pasak jos, šiuo atveju kabama tik apie vyrų balsus, kadangi analizuotuose penkiuose šimtuose įmonių, kurių akcijomis atvirai prekiaujama biržoje, yra tik 21 įmonė, kuriai vadovauja moteris. Išanalizuota beveik 900 vyrų vadovų.

Tyrimas parodė, kad kuo žemesnis vadovo balsas, tuo tos įmonės akcijos vertinamos geriau, yra brangesnės. Žemo balso savininkams esą paprasčiau įtikinti investuoti į jų kompaniją arba išsiderėti geresnes sąlygas.

Didesnį atlyginimą, anot mokslininkų, gali išsiderėti ir žmonės, kurie konservatyviau rengiasi, mat jie sukelia solidesnio, patikimesnio žmogaus įvaizdį. Didesnės sėkmės gali tikėtis ir tie, kurie daug šypsosi taip neva parodydami, kad yra malonūs.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.