Naujienų srautas

Gyvenimas2018.07.09 20:31

Vaikui nepavyksta įsiūlyti daržovių: rekomenduoja valgyti kartu su juo

Tėvai, stengdamiesi sveikai maitinti savo vaikus, dažnai susiduria su problema – vaikams nepavyksta įsiūlyti daržovių ir kitų maistingų produktų. Pasak sveikatos stiprinimo specialistės Gabijos Paulinos Magaznieks, daržovės yra ne tokios patrauklios išvaizdos ir skonio kaip kai kurie saldėsiai, o ir tėvai ne visada moka ir turi laiko gražiai jas patiekti vaikams. Specialistė pataria, kaip paskatinti vaikus valgyti daugiau daržovių.

„Viena iš rekomendacijų – valgyti kartu su vaiku. Dažnai būna, kad tėveliai sako – tu privalai valgyti brokolius, tu privalai valgyti morkas, tačiau dažniausiai jie tą maistą vaikams paduoda ir patys kažkur išeina ar tiesiog kartu su jais nevalgo. Tad pirmasis patarimas būtų valgyti kartu su vaikais, sėdėti prie stalo. Pavyzdžiui, kažką gaminant ar verdant brokolius pasakoti, kokia jų kilmė, kuo jie yra naudingi, kaip jie pas mus atkeliavo ant stalo, taip jiems parodant tinkamą pavyzdį“, – pataria Vilniaus m. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė G. P. Magaznieks.

Pasak pašnekovės, taip pat svarbu estetiškas daržovių pateikimas.

„Vaikams apetitas kyla, kai jei mato gražius dalykus, kai jie mato estetišką, patrauklų vaizdą“, – pastebi G. P. Magaznieks.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi