Gyvenimas

2018.07.07 21:25

Vilnietis menininkas sapnų gaudykles pritaiko meditacijai ir rekordams

Vilnietis menininkas užsibrėžė pasiekti Gineso rekordą nupindamas didžiausią sapnų gaudyklę. Jos skersmuo siekia dešimt metrų, perimetras – daugiau nei trisdešimt metrų. „Kiekviena sapnų gaudyklė prasideda nuo lankelio, apvynioja siūlais ir dabar laukia svarbiausia dalis – tinklas, kuris visą laiką būna vis kitoks, pavyzdžiui, paskutinis darbas – mandala“, – pasakoja menininkas Vladimiras Vinodas.

Vilnietis menininkas V. Vinodas gamina sapnų gaudykles. Pats sako, kad kai reikia supinti šimtus ar tūkstančių kilpų, darbas tampa monotoniškas – tarsi  pynimo meditacija ir savotiška terapija. Pamėgino prieš ketverius metus, pamažu ėmė naudoti antrines žaliavas ir ilgainiui pomėgis išaugo į vieną svarbiausių menininko veiklų.

„Sapnu gaudyklė iš esmės atkeliavo amerikiečiu indėnų Sibiro, samanai saugo savo namus, kabina sapnų gaudykles prie įėjimo ar virš lovų. Kitas dalykas, kad jie bendraudavo su kitu pasauliu per gaudykles, būtybes įpindavo ir tada samanas galėdavo su jomis bendrauti“, – supažindina V. Vinodas.

Dažnai sapnų gaudyklės naudojamos kaip interjero dekoro elementas. Anksčiau operatoriumi ir vaizdo montažo režisieriumi televizijoje bei kine, taip pat ir  scenos apšvietimo srityje dirbęs Vladimiras  šiandien dekoruoja  įvairias erdves – nuo privačių iki festivalių ir scenų.

Pernai, dekoruojant vieną sceną ir netrukus po renginio visą darbą išardant, menininkui kilusi idėja – sukurti nelaikiną milžinišką sapnų gaudyklę ir pamėginti pasiekti Gineso rekordą. Nuo gegužės pabaigos po pusę savaitės V. Vinodas praleidžia girioje Molėtų rajone, kur kasmet savanoriauja festivalyje „Masters of calm“ – šioje miško erdvėje ir iškils jo rankų darbo milžiniškas kūrinys – dešimties metrų skersmens sapnų gaudyklė.

Plačiau – Ievos Žigaitės reportaže.