Naujienų srautas

Gyvenimas2018.07.03 17:15

Namų tvarkymo ekspertė pataria, kaip išvengti įtampos dėl nerandamų daiktų

Sveiki namai – ne tik tvarkos palaikymas ir atsakingas apsipirkimas, bet ir emocinė būsena, sako namų tvarkymo eksperte tituluojama Giedrė Bagdonienė. Pasak jos, sveiki namai kuriami tada, kai sąmoningai stebime ir renkamės, kas juose svarbiausia, ką į juos parsinešame įsigiję ir kam juose skiriame savo pačių laiką.

Seminarų apie namų tvarkymą lektorė teigia, kad džiaugsmą galime atrasti smulkmenose, o galimybė džiaugtis ir ilsėtis  savuose namuose jai esanti itin svarbi.

G. Bagdonienė sako, kad svarbios ne tik naudojamos ekologiškos priemonės, dulkių valymas, ar seniai įpročiu tapęs atliekų rūšiavimas, bet pirmiausia – emocinė būsena. Akimirkos su arbatos puodeliu ir mėgstama knyga G. Bagdonienei labiau būtinybė, nei prabanga.

Taip pat ji tvirtai laikosi principo – kiekvienas daiktas namuose turi savo vietą.  Tuomet, sako moteris, lengviau daiktus ir organizuoti, ir surasti, ir išvengti įtampos dėl nerandamų, pavyzdžiui žirklių. Namams tvarkyti G. Bagdonienė naudoja sistemą – tvarko pagal iš anksto nusistatytą laiko limitą, pavyzdžiui, virtuvei skiria 10 minučių. 

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi