Gyvenimas

2018.07.02 13:50

Trenerė: nesuprantu, kai po treniruotės žmonės giriasi varginančiu skausmu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.02 13:50

„Dažnai girdžiu tokį posakį: iššliaužiau iš treniruotės. Reikia ne iššliaužti, o išeiti savo dviem kojomis“, – apie savo galimybes pervertinančius žmones sporto salėse sako trenerė Renata Leganovič, kuri teigia nesuprantanti, kodėl žmonės didžiuojasi raumenų skausmais.

„Jei po treniruotės tu labai pavargai, tau labai skauda po treniruotės ar kitą dieną... Raumenų skausmas kažkoks turi būti, bet tai turi būti, galima sakyti, raumenų džiaugsmas. Turi būti malonūs pojūčiai. Jei tave tai vargina, vadinasi – perlenkei lazdą“, – LRT sako R. Leganovič.

Anot sporto trenerės, dalis žmonių neatsakingai žiūri į savo kūną, pervertina galimybes, puola stačia galva atlikinėti vieną ar kitą pratimą visu pajėgumu, tokiu, kokiu negali, o vėliau seka traumos.

Sam Sabourin/Unsplash nuotr.

Jei užsirašėme į sporto klubą, pasak R. Leganovič, kad organizmui nesukeltume didžiulio streso, reikia pradėti nuo 2 kartų per savaitę, tada pamažu pereiti prie 3 kartų.

„O jei einate sportuoti keturis kartus per savaitę, tai reiškia, kad žmogus jau siekia didesnių rezultatų, didesnių tikslų“, – priduria trenerė.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.