Gyvenimas

2018.06.30 09:07

Ekspertas: tūkstantis pirmųjų gyvenimo dienų yra svarbiausios žmogaus gyvenime

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.30 09:07

Egzistuoja moksliniai faktai, kad tūkstantis pirmųjų žmogaus gyvenimo dienų yra pačios svarbiausios. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalba vaikų gastroenterologas Vaidotas Urbonas. Jo teigimu, tūkstantį dienų sudaro nėštumas ir pirmieji dveji gyvenimo metai, tad derėtų rūpintis tiek mamos, tiek vaiko mityba.

V. Urbonas tikina, kad jau daug metų visas pasaulis žino, kad folio rūgšties vartojimas nuo pirmųjų nėštumo dienų apsaugo nuo nervų vamzdelio defektų, tad į jos vartojimą derėtų atkreipti didelį dėmesį.

„Būtent folio rūgštis, 400 mg ar daugiau per parą. Kai kuriose šalyse ji net dedama į miltus, kad jos gautų visi gyventojai ir ypač tos, kurių nėštumas buvo neplanuotas“, – sako ekspertas.

Taip pat, anot V. Urbono, svarbu gauti pakankamai geležies ir vitamino B12, atkreipti dėmesį į žuvies vartojimą.

„Žuvis yra labai puikus produktas, tačiau daugelis jūrų ir vandenynų yra užteršti įvairiais organiniais teršalais. Tad nėščiajai rekomenduojama žuvį vartoti ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę. Žinoma, jei vartojama ekologiška žuvis, tuomet galima ją vartoti nors ir kasdien“, – supažindina jis.

Jau gimus vaikui, svarbu pirmaisiais gyvenimo metais stengtis neleisti vaikams gerti saldintų gėrimų, vartoti cukraus ir sulčių, vis dėto V. Urbonas: „Sultys taip pat yra pakankamai saldus gėrimas, turintis daug kalorijų. Geriau vartoti vaisius, daržoves. (...) Duoti įvairiapusį maistą, kuris užtikrins sveiką vaiko augimą.“

Plačiau – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.