Naujienų srautas

Gyvenimas2018.06.26 21:55

Penkios priežastys, kodėl vaikai turėtų spalvinti

LRT.lt 2018.06.26 21:55

Spalvinimo knygeles dabar madinga kritikuoti. Teigiama, kad jos kūrybinio mąstymo ne tik nelavina, bet dar ir apriboja, be to, slopina galimybę rastis naujoms idėjoms, nes spalvinamas svetimas piešinys ir reikia griežtai laikytis kontūrų. Vis dėlto, rašoma portale learningexpress.com, psichologai mato ne vieną priežastį, kodėl spalvinti verta. Beje, ne tik vaikams.

1. Spalvinimas ugdo gebėjimą susikoncentruoti. Pildydami nenuspalvintas paveikslėlių dalis spalvomis, vaikai ne tik mokosi išlaikyti dėmesį konkrečiai užduočiai, bet ir turi galimybę sukurti šį bei tą gražaus.

Spalvinant lavėja ir jų smulkioji motorika. Žinoma, spalvinimo knygelės turėtų būti parenkamos atsižvelgiant į vaikų amžių.

2. Spalvinimas padeda susipažinti su spalvomis ir tekstūromis. Maži vaikai spalvindami mokosi spalvų pavadinimus, vyresni – susipažįsta su įvairiomis piešimo ir tapybos technikomis.

3. Spalvinimas padeda mažinti stresą. Tai raminamuoju poveikiu pasižymintis užsiėmimas, padedantis vaikams sulėtinti tiek kūno, tiek proto „apsisukimus“ ir susitvarkyti su emocijomis.

4. Spalvinimas padeda socializuotis. Spalvinimo knygos – tai priemonė, suteikianti galimybę kokybiškai leisti laiką su šeima ar draugais. Jų pasiūla labai įvairi, todėl kiekvienas gali išsirinkti knygą pagal savo poreikius.

5. Spalvinimas padeda stiprinti pasitikėjimą savimi. Pabaigus projektą, visada apima džiaugsmas. Visiškai nesvarbu, ar „šedevrą“ vaikas nuspręs kam nors padovanoti, ar pasikabins ant sienos savo kambaryje, ar papuoš šaldytuvą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi