Gyvenimas

2018.06.20 21:42

Peršalimas vidurvasarį: bandydami atsivėsinti galime lengvai susirgti

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.20 21:42

Karščiai ir peršalimo ligos atrodo nesuderinami, tačiau šiemet, kai karščiai užklupo anksčiau nei įprasta, mūsų organizmas sutriko, pradėjome jaustis pavargę, irzlūs, naktimis kankina nemiga, o bandydami atsivėsinti galime lengvai susirgti peršalimo ligomis, sako vidaus ligų gydytoja Regina Žukauskienė.

„Mes visi puolėme vėsintis. Valgėm ir tebevalgom daug ledų, įsijungiame kondicionierius tiek patalpose, tiek automobiliuose. Įlipę į automobilį nusikreipiame šaltą orą į veidą ir ten virusai, bakterijos, dulkės eina mums tiesiai į akis, į nosį, į burną. Prekybos centruose norisi apsirengti šilčiau, kadangi juose labai šalta. Pradėjome važiuoti prie vandens telkinių – gegužės mėnesį jie visi šalti“, – ligų priežastis nurodo gydytoja.

Jos teigimu, komfortiškai jaučiamės, kai aplinkos temperatūra siekia 18–22 laipsnių.

Gydytoja taip pat primena, kad norėdami išvengti ligų visų pirma turime stiprinti imunitetą.

„Tai (karštis – LRT.lt) yra stresas, o stresas silpnina imunitetą. Yra visa eilė dalykų, dėl ko reikėtų imunitetą stiprinti, kad nesirgtume, nesloguotume, nekosėtume. Jeigu įpuolam į šaltą vandenį, tai [gresia] ir šlapimo pūslės, ir inkstų ligos, ir plaučių uždegimas“, – įspėja medikė.

Patarimai, kaip stiprinti imunitetą – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.