Naujienų srautas

Gyvenimas2018.06.09 14:56

Pramogos Dzūkijoje: unikalus raistas, grikių patiekalai ir alpakos

Kviečiame pasivaikščioti Čepkelių raisto pažintiniu taku, susipažinti su tradicine Dzūkijos grūdine kultūra – grikiu ir pamatyti, kaip Trakų rajone gyvena alpakos.

Čepkelių raistas taip pavadinta tik 8-o dešimtmečio viduryje įkūrus rezervatą, iki tol vietiniai pelkes vadino raistu arba Gudų šalimi – nes šalia Baltarusija. Čepkeliai ir vietovės pavadinimas, reiškiantis šlepsėjimą einant per šlapią pelkę. Pašlepsėti čia greičiausiai jums neteks, raiste įrengtas mokomasis 1,5 kilometro pažintinis takas. Iki Liepos 1-osios dėl perinčių paukščių, čia galima lakytis tik su gido palyda.

Vaikščiojant taku nereikėtų išsigąsti sutiktų žalčių ar angių. Kartais pavyksta pamatyti ir stirnų, bei plėšriųjų lūšių. Pasak rezervato darbuotojų, panašaus raisto nerasime visoje Europoje.

Pasivaikščioję gamtoje galima nusikelti į Pamerkius, kaimo turizmo sodybą „Grikucis“. Čia sodybos šeimininkai rengia edukacinę programą „Grikio kelias“, kurios metu supažindinama su unikalia krašto žemės kultūra: nuo sėjos iki pagamintų patiekalų. Sodybos šeimininkė pasakoja, kad grikius auginti pradėjo dėl bičių.

Sodyboje galite paragauti grikių pyrago, blynų, grikių žiedų arbatos. Šio regiono žemės tinkamiausios augti grikiams.

Daugiau – Luko Šniolio reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi