Gyvenimas

2018.06.02 15:21

Išsklaidė mitą apie augalus pavėsyje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.02 15:21

„Dažnai manoma, kad sode pavėsio zona yra beviltiška, ten neįmanoma nieko pasodinti, nes ten niekas neauga, niekas nežydi. Bet iš tikrųjų yra daug nuostabių medžių, augalų, kuriems patinka pavėsis“, – LRT TELVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako apželdinimo specialistė specialistė Lina Liubertaitė.

Augalai, kurie turi siaurus, pūkeliu padengtus lapus dažniausiai mėgsta kaitrą, o pavėsį mėgstančių augalų lapai vešlūs, „mėsingi“.

L. Liubertaitė pavėsyje pataria sodinti Lietuvoje dar menkai populiarius žemus epimedžius, kurie žydi baltai. Taip pat šiaurinėje pusėje ar pavėsyje metančioje vietoje tinka sodinti storalapes melsves, astilbes, kurios žydi liepą, plukes, hakones, kurios šiurena vėjyje ir primena žalią „jūrą“. Sodininkė atkreipia dėmesį, kad pavėsyje augantys augalai neves daug žiedų.

Specialistė pataria pavėsyje nesodinti ir šilumą mėgstančių, ir saulės nenorinčių augalų, nes tokiu atveju augalai gali neatskleisti viso savo grožio. Nevalia pamiršti pavėsį mėgstančius augalus užtektinai palaistyti. Kai kuriuos jų reikia laistyti tiek pat, kiek pasodintus atviroje vietoje.

Daugiau apie augalus sode – pokalbyje.