Naujienų srautas

Gyvenimas2018.05.25 15:58

N. Mačiulis: populiarumui apsukus galvą teko gelbėtis nuo arogancijos

LRT.lt 2018.05.25 15:58

Vienu metu jaučiausi pats svarbiausias, geriausias ir protingiausias – gaila, kad taip vėlai gyvenime suvokiau, jog pažemindamas kitą žmogų, negali pakilti aukštai, LRT TELEVIZIJAI atvirauja ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, asmeniniam virsmui įvykti padėjo žmona ir tėvystė. „Tapau kuklesnis, labiau galvojantis apie kitų žmonių poreikius“, – laidoje „Stilius“ tikina N. Mačiulis.  

Vienas žinomiausių ekonomistų tikina puikiai žinantis, kaip greitai populiarumas gali apsukti galvą. Jis juokiasi, kad tapęs atpažįstamas kiek apsvaigo nuo sėkmės. „Vienu metu jaučiausi pats svarbiausias, geriausias ir protingiausias, deja, staiga aplankiusi sėkmė kartais gali būti pavojinga. Prieš penkerius metus nevengdavau būti šiek tiek arogantiškas, nemandagus, pažeminti pašnekovą, oponentą.

Galbūt turėjau iliuziją ar pasąmoninį suvokimą, kad pats gali pakilti tik pažemindamas oponentą diskusijoje. Esu padaręs tokių klaidų. Gaila, kad taip vėlai savo gyvenime suvokiau, jog pažemindamas kitą žmogų, negali pakilti aukštai“, –  atvirai kalba finansų ekspertas.

Pasak N. Mačiulio, jį privertė pasikeisti žmona ir du vaikai. Šiandien jis nesijaučia išskirtinis, tačiau tikina sėkmingą karjeroje susikūręs sunkiu darbu.

„Tėvystė mane pakeitė iš esmės. Aš buvau mažiau atsakingas, labiau susireikšminęs ir arogantiškas. Vaikai privertė apmąstyti savo poelgius. Tikrai nemanau, kad esu pasaulio centras nei pačiam sau, nei kažkam kitam. Tapau kuklesnis, labiau galvoju apie kitų žmonių poreikius“, – sako N. Mačiulis.

Žinomas ekonomistas laidoje „Stilius“ papasakojo ir apie savo aistrą aktyviam gyvenimo būdui. Daugiau nei dvidešimt sporto šakų išbandęs N. Mačiulis netikėtai atrado ir bėgimą, kai prieš daugiau nei trejus metus vienoje kelionėje susilažino su draugais. Dabar bėgimas – kasdienis ekonomisto užsiėmimas, o pirmąjį savo maratoną Rygoje jis įveikė per keturias valandas. N. Mačiulio tikinimu, tąsyk kirtus finišo tiesiąją užliejo palaima ir noras nesustoti.

„Atsiranda suvokimas, kad senti sveikai gali tik sportuodamas. Senti žodis lietuvių kalboje skamba blogai, bet visi mes senstame, net jauni žmonės irgi sensta. Norint išlaikyti sveikatą, išlikti sveikam, nesusidurti su ligomis, sportas turi būti kasdieninis palydovas“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Stilius“ teigia N. Mačiulis.

Šiandien ekonomistas tikina, kad bėgimas jam tapo vienu didžiausių gyvenimo malonumų – jau teko bėgti Frankfurto, Amsterdamo, Paryžiaus, Berlyno maratonuose. „Priešpaskutiniam Berlyno maratonui, kuriame savo distanciją pabaigiau greičiau nei per tris valandas, ruošiausi labai intensyviai visą vasarą. Rugpjūtį per savaitę nubėgdavau daugiau nei šimtą kilometrų“, – sako ekonomistas.

Bėgimas – ne vienintelis N. Mačiulio pomėgis. Prieš trejus metus jis atrado ir kiek neįprastą aistrą – šuolius į vandenį. Nors ir teko įveikti aukščio baimę, bankininkas jau spėjo sudalyvauti mėgėjų ir meistrų šuolių į vandenį varžybose Lietuvoje, o praėjusį savaitgalį vykusiose varžybose iškovojo sidabro medalį. „Visas kūnas ir smegenų veikla turi būti sutelkta į šuolį: kuriuo metu pašoksi, pasilenksi, išsitiesi, pasilenksi, kada pamatysi vandenį. Visa tai vyksta per labai trumpą laiko tarpą ir jei yra nors kiek išsiblaškymo, nepasiseks“, – aiškina N. Mačiulis ir ruošiasi rudenį vyksiančiam Europos meistrų šuolių į vandenį čempionatui.

Pokalbis su N. Mačiuliu – ne tik apie jo aistrą sportui.

Atvirai apie jausmus, gyvenimo klaidas ir asmeninius virsmus – Nerijus Mačiulis „Stiliuje“ su Violeta Baubliene šeštadienį, 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi