Gyvenimas

2018.05.23 18:56

Dar vienas modernus žingsnis: princas Harry pamynė nerašytą taisyklę ir nešios vestuvinį žiedą

15min.lt2018.05.23 18:56

Karališkojoje šeimoje vyrai paprastai nenešioja vestuvinių žiedų, tačiau princas Harry nusprendė nepaisyti šios nerašytos taisyklės. Tai – dar vienas žingsnis, įrodantis, kad Harry ir Meghan – moderni karališkoji pora, laužanti nusistovėjusias monarchijos taisykles.

Įprasta, kad sudarius santuoką karališkosios šeimos vyrai nenešioja vestuvinio žiedo. Bet princui Harry svarbu turėti santuokos simbolį, todėl jis priėmė kitokį sprendimą nei jo vyresnysis brolis princas Williamas, dėdė princas Andrew ar senelis princas Philipas.

Beje, princo Harry tėvas princas Charlesas taip pat nešioja vestuvinį žiedą, tik ne ant bevardžio kairės rankos piršto, kaip įprasta, o ant mažojo pirštelio.

Princo Harry vestuvinis žiedas pagamintas iš platinos ir padailintas tekstūra. Jo ir Meghan vestuvinius žiedus pagamino Londone įsikūrusi juvelyrikos kompanija „Cleave & Company“, kuri padarė ir Meghan sužadėtuvių žiedą.

Žiedus vestuvių dieną saugojo Harry vyriausiasis pabrolys princas Williamas, jis per ceremoniją įdavė juos jaunavedžiams ir šie užmovė juos vienas kitam, tardami priesaikos žodžius.

Reuters/Scanpix nuotr.

Nuotakos žiedas – iš Velso aukso

Na o karališkųjų nuotakų vestuviniai žiedai jau nuo seno daromi iš velsietiško aukso – iš jo pagamintas ir Meghan žiedas.

Ši tradicija siekia 1923 metus ir karaliaus George'o VI bei Elizabeth Bowes Lyon (princo Harry prosenelių) vestuves.

Kaip skelbia „The Telegraph“, karališkoji šeima gavo dovanų aukso grynuolį iš jau nebeveikiančios „Clogau St David“ aukso kasyklos Šiaurės Velse. Iš to aukso buvo pagaminti vestuviniai žiedai kelių karališkosios šeimos kartų moterims: pirmajai karalienei Elizabeth, vadintai tiesiog Karaliene Motina, jos dukrai dabartinei karalienei Elizabeth II, šios seseriai princesei Margaret, Elizabeth II dukrai princesei Anne bei marčiai princesei Dianai.

Antroji princo Charleso žmona Kornvalio hercogienė Camilla taip pat nešioja žiedą su velsietišku auksu, iš jo pagamintas ir Kembridžo hercogienės Catherine vestuvinis žiedas.