Gyvenimas

2018.05.24 08:37

Vilties bėgimas: žmonės atiduoda ne tik savo fizines jėgas, bet ir širdį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.24 08:37

Klaipėdoje vykstantis Vilties bėgimas šiemet sulaukė panašiai tiek pat dalyvių kaip ir pernai, bet vilties, apsikabinimų, juoko ir šypsenų buvo mažiausiai dvigubai daugiau. Viltį Klaipėdos gatvėmis šiemet nešė sportininkai ir ligoniai, neįgalieji ir gydytojai, dvasininkai ir verslininkai ir net senelis Kalėda.

Lietuvoje drauge su mada judėti išpopuliarėjo įvairiausi bėgimai, skirti sportui arba kilniems tikslams. Vienas pirmųjų Vilties bėgimas, skirtas šventojo Pranciškaus Asyžiečio onkologinio centro veiklai jau skaičiuoja vienuoliktus metus.

„Kiekvienas sportas reikalauja labai daug pastangų, jei nori pasiekti gerų rezultatų tu turi daug dirbti, bet šitie bėgikai, jie ne tik atiduoda savo fizines jėgas , bet ir savo širdį“, – pasakoja brolis pranciškonas kun. Benediktas Jurčys OFM.

Brolis Benediktas Jurčys, nuo kurio idėjos ir prasidėjo visas didžiulis Vilties miesto judėjimas, užauginęs ne tik Vilties bėgimą, bet ir dar 26 Vilties renginius, galėtų pasakoti dešimtis jaudinančių istorijų, kaip žmogui suteikta viltis sugrąžina gyvenimą. Tačiau tai gyvai liudija patys žmonės.

„Yra asociacija „Salvija“, pirmoji Lietuvoje įkurta prieš 20 metų. Šiemet mūsų asociacijai jau 21-eri. Vilties bėgime dalyvaujame pirmą kartą , visos sergame krūtų vėžiu“, – įspūdžiais dalinasi Nijolė Janina Pročkienė, asociacijos „Salvija“ pirmininkė.

„Žmonės nemoka tos reakcijos parodyti. Tad tiesiog norisi  kad jie nebijotų, mus palaikytų, nes mes norime toliau gyventi taip, kaip ir gyvenome“, – mano Lina Pašiškevičienė, viena iš bėgimo dalyvių.

Jei nebūtų kančios – nežinotume, kas yra viltis, sako onkologinio centro, teikiančio psichologinę ir emocinę pagalbą sergantiesiems ir jų artimiesiems vadovė Aldona Kerpytė.

„Žmonės ateina ne tik su gyvenimo ar mirties klausimu, bet jei gyvena su ta liga  daug kam labai rūpi, kaip jis toliau eis į darbą, kaip maitins šeimą, kaip užaugins vaikus. Ir mums būna labai gera tada, kai žmogus įsitvirtina viltyje“, – Aldona Kerpytė, Šv. Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centro vadovė.

Šiemet bėgikai už viltį kitiems galėjo rinktis nuo maratono, pusmaratonio, dešimties, penkių, trijų iki 750 metrų distancijas. Dar trumpesnė tiesioji buvo skirta  mažiausiems bėgimo dalyviams. Vilties bėgimui pasiryžo ir buvę bei esami profesionalūs sportininkai.

Daugiau apie tai – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.