Naujienų srautas

Gyvenimas2018.05.20 13:49

Britų karališkoji šeima padėkojo Harry vestuves šventusiems ir stebėjusiems žmonėms

BNS 2018.05.20 13:49

Britų karališkoji šeima padėkojo žmonėms, dalyvavusiems princo Harry ir Meghan Markle vestuvėse ar jas stebėjusiems. 

Britų karališkoji šeima padėkojo žmonėms, dalyvavusiems princo Harry ir Meghan Markle vestuvėse ar jas stebėjusiems. 

„Ačiū visiems, kas atvykote į Vindzorą, ir tiems, kurie stebėjote (vestuves) visoje JK, Sandraugoje ir pasaulyje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė karališkoji šeima.

Šeštadienį Vindzore įvykusioms įspūdingoms vestuvėms, kuriomis buvo sulaužyta daug taisyklių, pasitaikė puikus oras, tvyrojo džiugi atmosfera. Po ceremonijos, kurią stebėjo milijonai visame pasaulyje, miestelio gatvėse jaunuosius sveikino maždaug 100 tūkst. žmonių.

Per ceremoniją Šv. Jurgio koplyčioje Harry vilkėjo karinę uniformą, o M. Markle – įspūdingą minimalistinio stiliaus baltą „Givenchy“ suknią su ilgu siuvinėtu nuometu. Ši šventė labai skyrėsi nuo kitų karališkųjų vestuvių: joje derėjo garsioji britų pompastika, garsenybių spindesys ir afroamerikiečių kultūra.

Padėka žmonėms buvo paskelbta vėlai šeštadienį, kai Harry ir jo nuotaka dalyvavo privačiame, Harry tėvo princo Charleso surengtame pobūvyje.

Jaunavedžiai į pobūvį atvyko stilingai: Harry vairavo retą, 1968 metų sportinį automobilį „Jaguar“, kuris yra perdarytas į elektroautomobilį. Jis vilkėjo smokingą ir kiek priminė Džeimsą Bondą, o M. Markle vilkėjo baltą, ties kaklu prilaikomą Stellos McCartney suknelę.

Kensingtono rūmai detalių nepaskelbė, bet nuotraukose matyti, kad M. Markle, kuri dabar oficialiai vadinsis Sasekso kunigaikštiene, per priėmimą mūvėjo Harry velionės motinos, princesės Dianos dažnai mūvėtą žiedą su dideliu stačiakampio formos akvamarinu.

Šio žiedo pademonstravimas yra dar vienas ženklas, kad karališkoji pora nori pagerbti Dianą, kuri 1997 metais žuvo automobilio katastrofoje Paryžiuje.

Nepaisant piktų Dianos ir princo Charleso skyrybų, per Harry ir Meghan jungtuvių ceremoniją skaitinį skaitė Dianos vyresnioji sesuo, dalyvavo daug Dianos giminaičių.

Vakaro pobūvio netoli Vidzoro pilies, į kurį buvo pakviesta 200 svečių, detalės buvo laikomos didžiausioje paslaptyje, bet vėlai vakare virš Vindzoro poškėjo fejerverkai. Buvo pastebėta, kad į pobūvį atvyko kai kurios įžymybės, dalyvavusios jungtuvėse Šv. Jurgio koplyčioje, tarp jų George`as Clooney ir Serena Williams.

Atgal į darbą

Pirmąją povestuvinę naktį jaunavedžiai praleido Vindzoro pilyje. Nepaisydami tradicijos medaus mėnesio jie išvyks vėliau, o kol kas turi grįžti į savo namus Kensingtono rūmuose Londono centre.

Antradienį Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė dalyvaus savo pirmajame oficialiame renginyje: sodo pokylyje Bakingamo rūmų teritorijoje, skirtame princui Charlesui ir jo labdaringai veiklai. Vėliau šiais metais Charlesas minės savo 70-ąjį jubiliejų.

Meghan ir sosto įpėdinis Charlesas, kaip pranešama, labai susidraugavo; koplyčioje jis palydėjo nuotaką prie altoriaus, nes jos tėvas atšaukė savo dalyvavimą dėl žiniasklaidoje kilusio triukšmo ir vėliau atliktos širdies operacijos.

Be to, prieš vestuves Charlesas buvo pakvietęs Meghan motiną Dorią Ragland (Doriją Ragland), kuri buvo vienintelė ceremonijoje dalyvavusi M. Markle šeimos narė, arbatos, o koplyčioje su ja pasišnekučiavo.

Prieš vestuves M. Markle sakė, kad nori iš karto imtis karališkųjų pareigų. Ji ilgą laiką aktyviai rėmė virtinę labdaros projektų ir organizacijų.

Rūmų pareigūnai apie Harry ir Meghan medaus mėnesio planus kalbėjo aptakiai, bet tikimasi, kad į kelionę jie išvyks netrukus. Kur pora leis medaus mėnesį, neskelbiama.

Pora galėtų pasirinkti vietą, kurioje būtų galima atsipalaiduoti nesekiojant fotografams. Kai jiedu dar tik susitikinėjo, Harry buvo nusivežęs M. Markle atostogų į Botsvaną ir gali būti, kad šį kartą jis taip pat pasirinks kokią nors iš savo mėgstamų Afrikos vietų.

Meghan ir Harry vestuvėms buvo parašyta 6 mln. „Twitter“ žinučių

Kone 6 mln. žmonių socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė savo minčių apie princo Harry ir M. Markle santuoką, pranešė socialinę žiniasklaidą stebinti prancūzų firma „Visibrain“.

Nuo penktadienio 22 val. Grinvičo (šeštadienio 1 val. Lietuvos) laiku iki šeštadienio 18 val. Grinvičo (21 val. Lietuvos) laiku visame pasaulyje buvo paskelbtos 5 958 379 tviterio žinutės apie karališkosios poros vestuves. 4,5 mln. šių žinučių buvo su grotažyme „#RoyalWedding“.

Kai 2011 metų balandžio 29-ąją tuokėsi Harry vyresnysis brolis princas Williamas ir Kate Middleton, per panašų laiką buvo parašytos 1 774 435 tviterio žinutės. Tuomet „Twitter“, kuris atsirado 2006-aisiais, buvo palyginti naujas dalykas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi