Naujienų srautas

Gyvenimas2018.05.19 21:16

Karališkųjų vestuvių šventė suvienijo susiskaidžiusią Didžiąją Britaniją

BNS 2018.05.19 21:16

Britai šeštadienį švenčia karališkąsias vestuves, tapusias atokvėpiu nuo šalį skaldančių nesutarimų ir neapibrėžtumo dėl „Brexit“.

Pažiūrėti, kaip princas Harry`s (Haris) ir Meghan Markle per paskutines didžiąsias šios kartos karališkąsias vestuves vienas kitam prisiekia amžiną meilę, prie televizorių ekranų susirinko šeimos, draugai ir kaimynai.

Išsigiedrinus orams, šalyje įsivyravo džiaugsmingos nuotaikos.

„Tai geras būdas visus suvienyti... bent jau vienai dienai“, – pareiškė 22 metų amžiaus Maha Khan, ceremoniją stebėjusiu Londono alinėje pavadinimu „Sasekso kunigaikštis“ – o būtent toks yra princo Harry`io naujasis titulas.

„Manau, solidarumo požiūriu tai yra geras dalykas – visi iš esmės yra geros nuotaikos“, – pareiškė studentė, turėdama omenyje pasitraukimui iš Europos Sąjungos (ES) besirengiančioje Didžiojoje Britanijoje verdančius nesutarimus.

Džiaugsmingų šūksnių pasigirdo, kai tik alinėje įjungto televizoriaus ekrane pasirodė pirmieji vaizdai iš Vindzoro, o prasidėjusi ceremonija prie ekrano prikaustė visus alinės lankytojus.

„Jaučiu, kad Londone šiandien iš tiesų vyrauja patriotinė dvasia, – pareiškė šventės alinėje organizatorius Samas Smithas. – Ir visiems patinka proga pašvęsti.“

Šalis „susivienija“

Vietos valdžios institucijos visoje šalyje patvirtino šimtus prašymų leisti surengti gatvės šventę, kai leidžiama uždaryti gatves eismui ir jas papuošti.

Švęsti planuojama visoje šalyje – nuo nedidelio Kento grafystės Tonbridžo miesto, kuriame bus surengta daugiausiai gatvės vakarėlių šioje pietryčių Anglijos grafystėje, iki Hartfordšyro, kur vyksta dešimtys bendruomenės susibūrimų.

Visame Londone surengta per šimtą gatvės vakarėlių.

Vindzore susirinko dešimtys tūkstančių karališkosios šeimos gerbėjų, norėjusių būti kuo arčiau istorinio įvykio vietos, o dar 1,5 tūkst. bilietus turinčių svečių įsitaisė Kensingtono rūmų – jaunavedžių rezidencijos – parke, kur taip pat buvo tiesiogiai transliuojama ceremonija.

Samas Wilsonas, 26 metų amžiaus inžinierius, avintis paplūdimio šlepetes ir šortus, į pikniką ant žolės atsinešė braškių ir putojančio vyno.

„Puiku, kai žmonės, kurie paprastai yra nelaimingi, pasijunta šiek tiek laimingesni“, – pareiškė jis.

Alinės buvo paragintos pasinaudoti vyriausybės leidimu pratęsti darbo laiką. Joms šeštadienį leidžiama dirbti dviem valandomis ilgiau – iki 1 val. vietos laiku (3 val. Lietuvos laiku).

Žmonės prie didelio ekrano susibūrė ir alinėje „Pear Tree“ Škotijos sostinėje Edinburge.

„Manau, tai tiesiog galimybė pajusti, kad esi nuostabaus istorinio momento dalis“, – pareiškė viena iš lankytojų, 51 metų amžiaus Clare Jevons iš Somerseto.

„Tai tokia graži diena ir ji iš tiesų suvienija Britaniją“, – pažymėjo 48 metų australė Alison Lemaire, kuri yra kilusi iš Sidnėjaus, bet jau 17 metų gyvena Londone.

„Man labai patinka matyti, kaip šalis tokiomis progomis susivienija, visus nesutarimus atideda į šalį ir tiesiog švenčia“, – pridūrė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi