Naujienų srautas

Gyvenimas2018.05.19 11:13

Paaiškėjo M. Markle titulas: nuo šiol vadinsime ją Sasekso hercogiene

15min.lt 2018.05.19 11:13

Po ilgų svarstymų ir spėliojimų, kokį titulą po vestuvių su britų princu Harry (33 m.) gaus amerikietė Meghan Markle (36 m.), galima oficialiai patvirtinti – nuo šiol ji bus vadinama Sasekso hercogiene Meghan.

Žiūrėkime šį istorinį įvykį drauge iš 15min studijos šeštadienį tiesiogiai nuo 12 valandos su įdomiais pašnekovais ir ekspertais.

Nors šiandien išteka už princo, Meghan Markle princese netaps, nes pagal griežtas Britanijos monarchijos taisykles princas ar princesė yra paveldimas, o ne įgyjamas titulas. Dėl tos pačios priežasties ir princo Williamo žmona Catherine nėra princesė.

Tačiau vestuvių proga Meghan Markle vis tiek gavo karališką titulą: Elizabeth II vestuvių rytą padovanojo savo anūkui ir jo nuotakai Sasekso grafystę, o pagal ją – ir titulą.

„Šiandien Karalienė su malonumu dovanoja Princui Henry (tai – tikrasis Harry vardas, – red. past.) hercogystę. Jo titulai bus Sasekso hercogas, Dumbartono grafas (taip jis bus pristatomas Škotijoje, – red. past.) ir Kilkylio baronas (šis titulas bus naudojamas Šiaurės Airijoje, – red. past.). Taigi Princas Harry tampa Jo Karališkąja Didenybe Sasekso Hercogu, o panelė Meghan Markle ištekėjusi taps Jos Karališkąja Didenybe Sasekso Hercogiene“, – sakoma šį rytą karališkųjų rūmų išplatintame pranešime.

Naujuosius titulus princas Harry turi jau dabar, tuo tarpu Meghan Markle jie atiteks tik tą akimirką, kai ji oficialiai taps princo žmona.

Tokiu pačiu principu Kate Middleton 2011 metais po vestuvių su princu Williamu tapo Kembridžo hercogiene Catherine. Williamui tąkart taip pat buvo suteiktas Kembridžo hercogo titulas, jis taip oficialiai ir pristatomas, nors visuomenė vis tiek iš įpratimo jį toliau vadina tiesiog princu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi