Naujienų srautas

Gyvenimas2018.05.19 13:44

Karališkoms vestuvėms 36 mln. eurų išleisianti britų karališkoji šeima pagal turtą – vos ketvirta Europoje

Šeštadienį Europos karališkųjų tradicijų gerbėjai stebės britų princo Harry ir jo išrinktosios Meghan Markle vestuves. Skaičiuojama, kad joms bus išleista apie 36 milijonus eurų. Išlaidas padengs karališkoji šeima iš savo biudžeto, kuris surenkamas iš mokesčių mokėtojų.

Nors Jungtinės Karalystės karalienės šeimą galima vadinti milijonieriais – tai nėra pati turtingiausia karališkoji šeima Europoje. „Bussines insider“ išrikiavo dešimties šalių monarchus pagal jų turtą.

Dešimtoje vietoje, tarp turtingiausių Europos monarchų, yra Belgijos karalius Pilypas, kurio turtas vertinamas 11 milijonų eurų. Vidutiniškai tiek pat per metus valstybė skiria šiai monarchijai išlaikyti.

Tuo metu Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II su savo turtu (jo vertė svyruoja nuo 424 iki 509 mln. eurų) yra sąrašo ketvirtoje vietoje. Didžiąją jos turto dalį sudaro nekilnojamasis turtas, meno kūriniai ir investicijos. Britų monarchų šeima yra išlaikoma valstybės, jie gauna kasmetes dotacijas, kurių dydį lemia gautos pajamos iš įvairių karališkojo turto nuomos

Pilnas turtingiausių Europos monarchų sąrašas – Jovitos Sukackaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi