Gyvenimas

2018.05.17 23:13

„Baltija 100“: Lietuvos šimtmetį minės keliaudami autostopu

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.17 23:13

Ar esate lankęsi prie Didžiosios žemaičių sienos? O prie Rusnėje stovinčio paminklo Mahatmai Gandhi? Šie įdomūs objektai – tik keli iš pusšimčio, kuriuos savaitgalį  galės aplankyti tarptautinių autostopo varžybų „Baltija 100“ dalyviai. Kas laukia keliausiančių pakeleivingais automobiliais, ir kodėl verta varžybų dalyvius pavėžėti?

Šurmulys sostinės Katedros aikštėje – ryškūs marškinėliai, plakatai, vėliavos ir numeriai ant drabužių – tik repeticija prieš savaitgalį. Žmonės kartu su dar keliomis dešimtimis entuziastų šeštadienį keliuose prie Vilniaus pakels nykščius į viršų, stabdydami pakeleivingus automobilius – taip prasidės kasmetės autostopo varžybos „Baltija“, šį kartą skirtos Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių šimtmečiui paminėti. 

Organizatoriai siekia, kad varžybų dalyviai ne tik stengtųsi per kuo trumpesnį laiką įveikti numatytą maršrutą, bet ir kuo geriau pažintų mūsų šalį bei įsitikintų, kad Lietuva – gražus ir saugus keliautojams kraštas, kur gyvena malonūs, paslaugūs ir geranoriški žmonės. 

„Nereikės kuo greičiau atvykti į tam tikrą punktą ir atsižymėti, bet bus duota keliasdešimt skirtingų Lietuvos ir taip pat Lenkijos bei Latvijos vietovių, kur reikės atvykti pasirinktinai, nusifotografuoti to objekto fone, ir tai bus kaip įrodymas, kad aš ten buvau“, – pasakoja  vienas iš autostopo varžybų „Baltija 100“ organizatorių Dainius Kinderis.

Daugelis bent kartą sudalyvavusių tokioje autostopo šventėje grįžta, – sako varžybų organizatoriai. Kai kurie vos finišavę kalendoriuose pasižymi kitų metų varžybų savaitgalį, kad jokie kiti reikalai nesutrukdytų vėl draugiškai rungtyniauti keliaujant pakeleivingais automobiliais.

Daugiau apie tai – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.