Gyvenimas

2018.05.17 20:05

Karališkųjų vestuvių laukiantys britai: „balta varna“ pagaliau rado porą

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2018.05.17 20:05

Karališkųjų vestuvių proga automobilių gamintojas „Mini“ sukūrė išskirtinį automobilį, papuoštą poros inicialais ir gimtųjų šalių vėliavomis, tačiau panašu, kad būsimiems jaunavedžiams šiuo automobiliu pasivažinėti neteks, sako Jungtinėje Karalystėje esantis LRT RADIJO korespondentas Paulius Kaliačius.

Karališkųjų tuoktuvių ceremonija – tiesiogiai portale LRT.lt ir LRT TELEVIZIJOJE gegužės 19 d. nuo 12 val.

„Suprantama, kad niekas kitas taip nelaukia karališkųjų vestuvių, kaip Didžiosios Britanijos piliečiai. Londone vyrauja pakilios nuotaikos, gatvės puošiasi vėliavomis, o žmonės jau galvoja kaip jie galėtų atšvęsti šią progą. Vieni rengia vakarėlius darbe, kiti vestuvių dieną planuoja nedideles šventes su kaimynais ir atsineštomis vaišėmis, dalis žmonių švęs baruose, kurie karalienės įsakymu, vestuvių dieną veiks ilgiau“, – sako P. Kaliačius.

Žurnalisto teigimu, tai, kad į karališkąją šeima priimta netradicinė nuotaka (nekilminga, išsiskyrusi amerikiečių aktorė), rodo britų karališkosios šeimos modernizaciją. Prieš kelis dešimtmečius tai nebūtų buvę leista. „Be to, princas Harry nėra princas ant balto žirgo, jis veikiau balta varna karališkojoje šeimoje, pramuštgalvis. Daugelis džiaugiasi, kad jis pagaliau surado porą“, – pastebi LRT RADIJO korespondentas.  

AFP/Scanpix nuotr.

Labiausiai džiaugiasi prekybininkai

Pasak P. Kaliačiaus, beveik visose Londono parduotuvėse yra kampelis, kuriame yra karališkosioms vestuvėms skirtų prekių – atminimo lėkščių su jaunavedžių nuotraukomis, maudymosi kostiumėlių su princo Harry ir Meghan portretais, daugybė saldumynų ir įvairių smulkmenų. Internete galima įsigyti vestuvėms skirtų daiktų, kurie iš jų yra karališkų daiktų replikos.

Automobilių gamintojas „Mini“ specialiai šia proga sukūrė automobilį, kurį puošia būsimų jaunavedžių inicialai ir kuriame susijungia Didžiosios Britanijos ir Amerikos vėliavų motyvai, sako P. Kaliačius.

Tiesa, pasak korespondento, princui Harry ir jo išrinktajai automobiliu pasivažinėti veikiausiai neteks. Iškart po vestuvių automobilis bus parduotas aukcione, o už jį gautos lėšos atiteks karališkosios poros pasirinktai labdaros organizacijai – ŽIV sergančių vaikų asociacijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.