Gyvenimas

2018.05.11 19:22

Išnaršiusi Lietuvą šiaurinio ėjimo entuziastė susižavėjo Pietų Europa

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.11 19:22

Šiaurinio ėjimo instruktorė Irena Gudiškienė neįsivaizduoja savo kelionių be šiaurinio ėjimo lazdų. Nors pašnekovė į darbą kasdien eina be lazdų, pasak jos, lazdos yra nepamainomos keliautojų pagalbininkės.

„Šiaurietišką ėjimą aš atradau prieš penkerius metus, o tas pažinimo džiaugsmas žingsniuojant prasidėjo Lietuvoje. Čia yra beprotiškai daug gražių kampelių ir mes turime tokią programą „Pažink Lietuvą žingsniuojant“. Kai žingsniuoji, atsiveria tavo mąstymas, dingsta stresas, kyla idėjų“, – patirtimi dalijasi I. Gudiškienė.

Žingsniuojant širdžiai mielos Lietuvos gamtoje I. Gudiškienei kilo mintis tokiu būdu patyrinėti ir užsienio šalis. Viena iš įsimintiniausių vietų – Ligūrijos pakrantė Italijoje.

„Tai yra „Cinque Terre“ nacionalinis parkas (liet. Penkios žemės), kur mes vykstame, kai tik atsidaro takai. Vaikščiojimo takų yra be proto daug. Jie atsidaro maždaug kovo viduryje, priklausomai nuo oro sąlygų. Tai mes balandį važiuojame pasitikti pavasarį anksčiau. Tu eini kalnų šlaitais, atsiveria erdvės iš kiekvieno kampelio, tu nežinau, kur kokį vaizdą pamatysi“, – Europos pietuose pasisemta energija dalijasi I. Gudiškienė.

Šiaurinio ėjimo entuziastė pataria nepagailėti pinigų ir investuoti į kokybiškas lazdas, kurios tarnaus daugelį metų.

Išsamiau – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.