Gyvenimas

2018.05.09 20:25

Specialistė pataria, kaip apsisaugoti nuo pavasarinės saulės

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.09 20:25

Pirminės apsaugos nuo saulės priemonės – skrybėlė, akiniai nuo saulės ir drabužiai. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalba Jolita Gibavičienė, Nacionalinio vėžio instituto gydytoja onkologė. Jos teigimu, pavasarį, kaip ir vasarą, derėtų stengtis būti šešėlyje, o saulėje būnant ilgiau – naudoti specialius apsauginius kremus.

„Manau, kad galima pailsėti ir pagulėti pavėsyje. Ultravioletinė spinduliuotė pavasarį labai ryški, tad galime stipriai nudegti. Ne tik paraustų oda, ji būtų raudona, jaustume skausmą, bet ir ateityje didėtų tikimybė atsirasti pigmentinėms dėmėms, netikėtoms strazdanoms ar kitokiems pigmento pakitimams“, – aiškna J. Gibavičienė.

Anot jos, piknaudžiaujant saulės voniomis, vystosi du procesai – greitesnis odos senėjimas bei piktybinio naviko atsiradimas, tad nežinia, ar tikrai verta ilsėtis saulės atokaitoje.

„Visų pirma, nuo saulės reikėtų apsaugoti vaikus ir kūdikius, nes jų oda yra šviesi. Taip pat atidžiau saugotis turėtų šviesiaplaukiai, kurių oda yra visiškai be pigmento“, – pasakoja ji.

Daugiau apie kaitrios saulės keliamus pavojus – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.