Naujienų srautas

Gyvenimas2018.05.15 09:22

Princese netapsiančiai M. Markle atiteks „tik“ kunigaikštystė

LRT.lt 2018.05.15 09:22

Nors karališkosios šeimos oficiali pavardė žiniasklaidoje minima retai, po jungtuvių su princu Harry ji atiteks ir amerikiečių aktorei Meghan Markle. Kartu su pavarde ji gaus ir hercogienės titulą.

Įprasta Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos narius pristatyti titulu ir pirmuoju vardu: Karalienė Elizabeth II, princas Williamas, hercogienė Catherine ir pan. Tačiau šie asmenys turi ir oficialią pavardę – Mountbatten-Windsor.  Ją gegužės 19 d. gaus ir amerikietė M. Markle.

Iki 1917 m. oficialių pavardžių Didžiosios Britanijos monarchai neturėdavo ir prisistatydavo dinastijos arba rūmų, kuriuose gyvendavo, vardu.

Pirmojo pasaulinio karo metais karalienės Elizabeth II tėvas karalius George`as VI pasirinko Windsorų pavardę, taip pat pavadino ir rūmus. 1952 m. karaliene tapusi Elizabeth II tai pat pasirinko šią pavardę.

Tekėdama už princo Philipo, karalienė pasirinko ir jo pavardę – Mountbatten, kurią nešioja ir poros palikuonys.

Ištekėjusi už princo Harry, aktorė M. Markle gaus ir titulą.

2011 m. susituokę princas Williamas ir Kate Middleton tapo Kembridžo hercogu ir hercogiene. Panašu, kad princas Harry ir M. Markle taip pat gaus hercogystę.

Britų spauda spėja, kad po gegužės 19 d. M. Markle galėsime vadinti jos didenybe Sasekso hercogiene, nors tikimybė, jog jai atiteks Vindzoro ar Kamberlendo kunigaikštystės, taip pat išlieka.

Princas Harry šio titulo po vestuvių nepraras, bet jo žmona princese vadinama nebus. Didžiojoje Britanijoje princais ir princesėmis vadinami tik laimingieji, kurie gimsta karališkojoje šeimoje.

Parengta pagal užsienio spaudą.

Karališkųjų tuoktuvių ceremonija – tiesiogiai portale LRT.lt ir LRT TELEVIZIJOJE gegužės 19 d. 12 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi