Gyvenimas

2018.05.03 13:44

Vasaros atostogas lietuviai planuoja leisti svetur

LRT.lt 2018.05.03 13:44

Pasak klimatologų, ši vasara mūsų šalyje nestebins – bus įprasta lietuviška, šiluma nelepinanti ir lietumi atgaivinanti. Tuo metu kelionių organizatoriai išsiilgusius saulėtų paplūdimių ragina nedelsti, nes ankstesnių metų patirtis rodo, kad daugelis kelionių į šiltuosius kraštus „ištirpsta“ dar pavasarį.

Pasimokė – paskutinės minutės nebelaukia

Agentūrų tinklo „West Express“ atstovė Rūta Petraitienė pranešime žiniasklaidai sako, kad tradicija tapę drungni ir nenuspėjami mūsų vasarų orai paskatino lietuvius kelionėmis pasirūpinti iš anksto.

„Šios vasaros poilsinių kelionių pardavimo startas buvo stiprus kaip niekad. Vien per pirmąsias keturias dienas kelionių pardavėme beveik penkiskart daugiau nei ankstesniais metais. Jau dabar kelionių esame pardavę apie 60 procentų daugiau nei tokiu pat metu praėjusiais metais“, – pastebi R. Petraitienė.

Pasak jos, ankstesniais metais buvo įprasta, kad po turizmo parodos „Adventur“, vykstančios sausio mėnesį, vasaros kelionių pardavimai aprimsta ir vėl pagreitį įgauna tik atėjus vasarai. Šiemet susidomėjimas kelionėmis buvo itin aktyvus ir be pertrūkių. „West Express“ atstovės teigimu, kai kurie populiariausi viešbučiai jau yra pilnai užimti vasaros laikotarpiu. 

„Geriausi pasiūlymai tirpsta kiekvieną minutę. Jei tokios tendencijos išliks, vėliau rasti išties gerą pasiūlymą atostogoms bus sudėtinga. Laukiantys paskutinės minutės šiemet rizikuoja jos taip ir nesulaukti arba rinktis iš „likučių“ – nepopuliarių kelionės datų, viešbučių“, – sako R. Petraitienė.

Anot jos, mėgstamiausiomis lietuvių kryptimis išlieka Turkija ir Graikija. Turkijoje šiemet galima aplankyti ne tik daugeliui jau pažįstamus Turkijos Rivjerą Antalijos regione ar Marmarį, bet ir Bodrumo bei Izmiro kurortus. Graikijoje be populiariausios tarp keliautojų Kretos salos šią vasarą galima nuvykti į Rodą ar Korfu, ilsėtis žemyninėje Graikijoje – Peloponese.

Šiemet tarp populiariausių išliko ir 2017 m.  sėkmingai debiutavusi pietų Kroatijos bei Juodkalnijos kryptis. Taip pat keliautojai noriai vyksta į Ispanijos, Italijos, Kipro, Bulgarijos, Šiaurės Afrikos – Egipto ar Tuniso paplūdimius.

Renkasi prailginti vasarą

Pastebima, kad pastaraisiais metais vis daugiau keliautojų renkasi „shoulder“ laikotarpį – pereinamajį laiką iš „low season“ (balandis, spalis) į „high season“ (liepa, rugpjūtis). Būtent gegužę, birželį ir rugsėjį ilsėtis į svečius kraštus išvyksta daugiausiai keliautojų iš Lietuvos.

„Net ir nespėjusiems pasirinkti populiariausių krypčių laiku stengiamės padėti pailsėti svečiuose kraštuose. Dirbdami su itin daug tiekėjų visame pasaulyje, visuomet randame išeičių ir idėjų kelionėms. Pavyzdžiui, kodėl gi neišplėtus kelionių geografijos ir nepailsėjus Gruzijoje, Pietų Prancūzijoje, Izraelyje arba neišvykus į kelionę kruiziniu laivu? Tam neseniai išleidome „Kelionių idėjų katalogą“, kuriame savo keliautojams siūlome įdomius maršrutus, dar lietuvių neatrastas ekokeliones bei daug kitų kelionių idėjų visiems metams“, – keliauti drąsiai kviečia „West Express“ atstovė.