Naujienų srautas

Gyvenimas2018.05.06 06:46

Žmogaus, beždžionės ir šuns charakterio katė, kuri nesukels jums alergijos

Jei esate alergiškas katėms, bet negalite joms atsispirti ir labai norite turėti namuose, Kornvalio reksai – puikus pasirinkimas. Pasak veisėjos Irmos Vrublevskos, šios trumpu plauku pasidengusios aštrianagės beveik nesišeria, puikiai sutaria su vaikais ir yra ypač žaismingo charakterio.

Jau 22 metus šias kates auginanti I. Vrublevska teigia, kad Kornvalio katės – mažos laukinukės, kurioms namai lyg džiunglės.

„Kartą pusryčiams ant stalo radau padėtą pelę, o kartais katė pasislepia kur nors spintoje tarp megztinių. Tiesa, sunku pasakyti, jos žaidžia, ar miega daugiau. Nepaisant to, visos yra be galo protingos ir žaismingos“, – pripažįsta kačių augintoja.

I. Vrublevska pasakoja, kad Kornvalio katės charakteris primena žmogaus, beždžionės ir šuns derinį. „Antrasis jų vardas galėtų būti išdaigininkės, o kai jos dūksta, namie staiga pristinga vietos. Jos nebėgioja, o skraido“, – kačių šoklumą pabrėžia šeimininkė.

Kornvalio rekso katės ne tik šoklios, bet ir įnoringos. Štai pašnekovės katė Puma yra tikra aristokratė ir reikalauja prabangos: „Puma vandenį geria iš stiklinės, miega ant šilkinių pagalvėlių, o graužti mėgsta kojines iš angoros vilnos.“

Kornvalio reksų priežiūra paprasta, kailis – švelnus ir banguotas, katės beveik nesišeria.

„Šios katės dažnai įtraukiamos į sąrašą tų, kurios nekelia alergijos žmonėms. Taip yra dėl to, kad jų kailis labai trumpas ir nedirgina“, – tikina pašnekovė.

Pasak ilgametės veisėjos, Kornvalio reksai puikiai sutaria su vaikais, todėl šeimoje atsiradus mažyliui katė neturėtų kelti nepatogumų.

Plačiau – laidos „Mūsų gyvūnai“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi