Naujienų srautas

Gyvenimas2018.04.28 18:50

A. Ivanauskas patarė, kokie triukai padės pagaminti dar gardesnius šaltibarščius

Dažniausiai, gamindami šaltibarščius, žmonės viską tiesiog sumeta į vieną dubenį, tačiau tai yra pati didžiausia klaida, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako kulinaras Alfas Ivanauskas. Anot jo, smulkios gudrybės gali padėti šaltibarščius pagaminti ir kvapnesnius, ir gardesnius.

Kulinaras atkreipia dėmesį, kad dažniausiai šaltibarščiams žmonės naudoja kefyrą, tačiau pats teigia dažniau besirenkantis rūgpienį: „Tada šaltibarščiai tampa kokybiškesni ir tirštesni. Burokėlius dažniausiai naudoju marinuotus, nes jie turi daugiau skonio. Darėme ne vieną tyrimą – prieš dešimt dvidešimt metų žmonės suprasdavo skonį kitaip. Šiandien, kadangi esame pamėgę azijietišką virtuvę, turime labai daug prieskonių, paprasto virto burokėlio skonis gali pasirodyti prėskas, todėl siūlau visą laiką naudoti su rūgštele marinuotą.“

Kaip teigia A. Ivanauskas, gaminant šaltibarščius, pirmiausia į puodą reikėtų dėti svogūnus, krapus, agurkus ir viską apibarstyti druska. Kulinaro aiškinimu, tuomet iš daržovių ir prieskoninių žolių išskiria sultys ir eteriniai aliejai, dėl kurių šaltibarščiai tampa kvapnesni.

„Truputį patrinkite tas visas daržoves ir prieskoninius augalus, palaikykite kokias 5–7 minutes, kad išeitų visos sultys ir pasijaustų labai daug aromato. Kitas ingredientas – galima dėti truputį svogūno, bet tik tada, jei valgysite iš karto. Jeigu valgysite po kurio laiko, ropinio svogūno siūlau nedėti“, – rekomenduoja A. Ivanauskas.

Kaip savo slaptus ingredientus jis įvardija marinuotus agurkus ir patį agurkų marinatą: „Marinate yra labai daug prieskonių ir šaltibarščiams labai tiks tas poskonis.“

Kulinaras juokiasi – gaminimo pradžioje šaltibarščiai būna panašesni į mišrainę, tačiau būtent toks gaminimo būdas padeda lengviau išmaišyti ingredientus ir atskleisti jų skonį.

Daugiau gudrybių, kaip pagaminti skanius šaltibarščius – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi