Gyvenimas

2018.04.20 14:45

Dėl saugumo Irane gąsdintos lietuvės: tai nuo šiol – pati draugiškiausia šalis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.20 14:45

Koks tas Iranas? Ar egzotiška aplinka ir įdomūs potyriai nustelbia baimes ir stereotipus dėl saugumo? Seserys Rūta ir Rasa Syminaitės, neseniai apsilankiusios Irane, tikina, kad aplinkiniai prieš kelionę apie šį kraštą kalbėjo daug neigiamą dalykų, tačiau iš ten jos grįžo sėkmingai ir tikina – Iranas nuo šiol joms yra kone draugiškiausia užsienio šalis.

Seserys pasakoja, kad prieš kelionę abi mąstė, jog būtų įdomu pačioms patirti, kiek tikrovės yra dažniausiai girdimuose stereotipuose, kad Irane yra gausu religinių ekstremistų, terorizmo, dažnai pažeidžiamos moterų teisės. Pasak jų, Irane teko nustebti ir sulaukti nemažai nuoširdaus vietinių dėmesio.

„Grįžus iš Irano visiems garsiai sakau, kad Iranas man nuo šiol yra pati draugiškiausia šalis, kurioje esu buvus. Nė vieną akimirką nesijaučiau nesaugi. Susidūrėm su labai nuoširdžia žmonių pagalba, dėmesiu. Ir tas dėmesys nebuvo įkyrus, kuris dažnai galbūt pasitaiko kitos šalyse, kai nuvažiuoja vakarietis ir jis tampa tam tikru uždarbio taikiniu“, – pasakoja Rasa.

„Facebook“ nuotr.

Seserys pasakoja, kad skaros dėvėjimas buvo neįprasta ir kėlė tam tikrą nejaukumo jausmą, o iš vietinių moterų jos išgirdo skirtingų nuomonių apie jų dėvėjimą – tiek neigiamų, tiek teigiančių, kad skara pabrėžia jų savigarbą.

Anot seserų, be vietinių tradicijų jas labai domino ir gamta – vienas pagrindinių kelionės tikslų buvo kopimas į aukščiausią šalies viršūnę – Demavendo ugnikalnį (5671 m).

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.