Gyvenimas

2018.04.18 21:00

Kraštovaizdžio specialistė: lietuvių kapinių puošybos skonis yra geras

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.18 21:00

„Jei norite, kad visą sezoną vyktų kažkoks veiksmas, vienas augalas nužydi, kitas – pražydi, būtų daugiau spalvų, skirtingų faktūrų, tuomet ir sodinate augalus keletą kartų sezono metu. Tačiau galima kapą sutvarkyti taip, kad sezono eigoje nieko nebereikėtų daryti. Viskas priklauso nuo galimybių ir pageidavimų“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalba kraštovaizdžio specialistė, įmonės „Memorus“ direktorė Eglė Balčiūnienė.

Pasak specialistės, vieniems po artimojo mirties per skaudu tvarkyti kapavietę, kitiems tai yra puikus atsipalaidavimo būdas. E. Balčiūnienės teigimu, lietuvių kapinių puošybos skonis yra geras, o pamažu atsižvelgiama ir į šiuolaikines tvarkymo tendencijas iš kitų šalių.

„Vyrauja arba minimalizmas, visiškas paprastumas, pavyzdžiui, primityviai užpilama skaldele, o tik vienoje vietoje paliekama vietos augalams, arba pasirenkamas koks įdomesnis sprendimas. Kapinėse tenka matyti, kad kartais ir truputėlį perlenkiama lazda, bet mes nematome, kas už to slypi, galbūt tai labai gili mintis ir prasmė“, – aiškina kraštovaizdžio specialistė.

Priklausomai nuo to, kokios tai kapinės – naujos ar senos – vizualiai skiriasi ir pati aplinka, yapč jų reljefas, pasakoja E. Balčiūnienė: „Jei kapinėse ribojamas ar net draudžiamas laidojimas, tuomet matysime autentiškus darbus, senovinio stiliaus detales su dominuojančiu sutvarkymu. Bet jei kapinėse galimi nauji laidojimai, tuomet žmonės atsižvelgia ir į šiuolaikines tendencijas.“

Daugiau apie kapinių puošybą – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.