Naujienų srautas

Gyvenimas2018.04.13 18:03

Skrydis lėktuvu – iššūkis sveikatai

Kelionė lėktuvu gali tapti tiktu išbandymu sveikatai. Skrendant rizikos veiksnių yra ne vienas, o didžiausia grėsmė sunegaluoti kyla turintiems širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo problemų, laidai „Laba diena, Lietuva“ sako gydytojas Linas Darginavičius. 

„Visų pirma [skrendant lėktuvu] mūsų sveikatai kenkia ilgas sėdėjimas“, – pabrėžia Kauno klinikų skubios pagalbos gydytojas. 

Pasak jo, taip pat svarbu tai, kad lėktuvas – uždara aplinka, kurioje ilgą laiką praleidžia daug žmonių, o tokia terpė labai palanki sklisti įvairiems virusams. Įtakos sveikatai turi ir slėgio pasikeitimai bei oro drėgmės stygius lėktuvo salone. 

„Jautriausi žmonės yra tie, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat jautrūs tie, kurie turi kvėpavimo sistemos ligų. Taip pat po ilgesnių kelionių lėktuvu žmonės skundžiasi ir žarnyno problemomis, pilvo pūtimu ir pan.“ – pasakojo gydytojas. 

Bene dažniausias skrendančiųjų lėktuvu sveikatos sutrikimas – apalpimas. L. Darginavičius sako, kad tai susiję su slėgio pakitimais. 

Plačiau apie pavojus sveikatai skrendant lėktuvu – laidos ištraukoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi