Gyvenimas

2018.04.11 17:56

Kuo susijęs pavasaris ir miego kokybė?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.11 17:56

Įpusėjęs pavasaris lemia geresnę kai kurių žmonių miego kokybę, aiškiau jaučiami dienos ciklai. Tačiau, pasak VUL Santaros klinikų gydytojos neurologės dr. Dalios Matačiūnienės, yra faktorių, galinčių ne tik pagerinti, bet ir bloginti miego kokybę.

„Iš tų pagerinančių faktorių, sakyčiau, – daug aiškiau jaučiame, kada yra rytas, kada yra diena, o kada – naktis. Dabar saulės gauname daug daugiau ir mūsų smegenyse esantis paros ritmą reguliuojantis centras geriau supranta ir aiškesnė yra melatonino gamyba. Jis vakare „pasako“, kada mums reikia eiti miegoti. Kitas dalykas – mes dažniau būname lauke, daugiau fiziškai išvargstame, tai irgi pagerina miegą“, – miegą gerinančius faktorius vardija D. Matačiūnienė.

Gydytojos teigimu, ne visiems žmonėms pavasarį miego kokybė pagerėja.

„Iš [faktorių – LRT.lt], kurie nelabai pagerina, yra po žiemos susikaupęs nuovargis, emocinis išsekimas, paūmėjusi pavasarinė depresija. Šie dalykai neprisideda prie geresnio miego“, – pastebi D. Matačiūnienė.

Norėdami pagerinti miego kokybę, pasak gydytojos, turėtumėte laikytis režimo ir panašiu laiku eiti miegoti bei keltis. Taip pat turėtume stengtis, kad miegamajame nebūtų trikdančių įrenginių – televizoriaus, kompiuterio.    

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.