Naujienų srautas

Gyvenimas2018.04.07 16:50

Šaltį mėgstanti bakterija, galinti sugadinti jums sveikatą

Jersiniozė yra užkrečiamoji liga, kurią sukelia Yersinia genties bakterijos, nebijančios šalčio. Šios bakterijos sugeba ne tik parazituoti ir daugintis gyvūno ar žmogaus organizme, bet ir ilgai išlikti gyvybingos aplinkoje: ant maisto produktų – iki kelių mėnesių, o skystoje terpėje (piene, upės ar vandentiekio vandenyje) net daugintis. Jos gali veistis ir mūsų šaldytuvuose, jei šių nevalysime pakankamai dažnai.

Jei žmogus suvartoja maisto, užkrėsto šiomis bakterijomis, galima susirgti. Šios bakterijos ypač pavojingos mažiems vaikams, senyvo amžiaus žmonėms ir tiems, kurių silpnas imunitetas. Kadangi bakterijos dauginasi labai greitai, pakanka keletui dienų šaldytuve palikti termiškai neapdoroto maisto, ir jį gali užkrėsti Yersinia genties bakterijos.

„Šių bakterijų yra visur. Jų paplitimas yra absoliutus, kadangi šias bakterijas savo žarnyne turi praktiškai visi gyvūnai – tiek naminiai, tiek laukiniai. Užsikrėsti galima nuo užteršto maisto, labai retais atvejais – žmogus nuo žmogaus“, – pabrėžia ULAC Epidemiologinės priežiūros sk. vedėja Galina Zagrebnevienė.

Įtarti jersiniozę galima, jei negaluojantį žmogų kamuoja pilvo skausmai, neaukšta temperatūra, viduriavimas.

Daugiau apie šias pavojingas bakterijas – pokalbyje su specialiste.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi