Gyvenimas

2018.04.03 17:40

Aiškinsis, kokia yra lietuvių sveikata: pasibelsti gali ir į jūsų duris

Lietuvoje pradedamas itin didelio masto gyventojų sveikatos tyrimas. Kaip LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakojo Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro tyrimų skyriaus vadovė Aldona Jociūtė, ketinama apklausti apie 25 tūkst. šalies gyventojų.

Tiek daug žmonių apklausti, pasak specialistės, nebus labai sudėtinga, nes prie tyrimo prisidės savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai. Būtent jie ir atliks daugiausiai darbo norint išsiaiškinti, kokia yra Lietuvos gyventojų sveikata. 

„Turime 33 klausimus. Kai kurie yra tokie bendresni (norime sužinoti ir gyvenamąją vietą, ir amžių, ir lytį, kad po to galėtume įvairiais pjūviais analizuoti duomenis), kiti klausimai specifiniai – t. y. apie širdies, kraujagyslių ligų, vėžinių susirgimų rizikos veiksnius“, – pasakoja Higienos instituto atstovė.

Pasak jos, klausimyne bus klausimų ir apie žalingus įpročius: rūkymą, alkoholio vartojimą. Taip pat svarbu bus ir fizinis aktyvumas, mityba. Apklausėjus domins ne tik tai, kokius rizikos veiksnius žmonės įvardija, bet ir ar jie apskirtai žino, ar tam tikta elgsena didina riziką susirgti tam tikra liga.

Plačiau apie tyrimą – įraše.