Naujienų srautas

Gyvenimas2018.04.04 12:23

R. Doveika: galėčiau būti ir „Altorių šešėly“ herojumi

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Editos šou“ viešėjęs kunigas Ričardas Doveika papasakojo apie 20-metį trunkančią kunigystę. Vyras pasidalino prisiminimais, kaip į jo pasirinktą kelią – tarnystę Dievui – reagavo tėvai, išdavė ir didžiausius sunkumus, būnant kunigu.

Pramoginės laidos „Editos šou“ vedėja Edita Mildažytė domėjosi, ar R. Doveika kada nors mylėjo. Kunigas sakė mylintis šeimą, Dievą, draugus, tačiau pripažino galintis būti ir Vinco Mykolaičio-Putino knygos „Altorių šešėly“ herojumi.

„Kiekvienas gyvenimo laikotarpis turi savo turinį. Džiaugiuosi, kad esu patyręs jaunystės meilę. Ši patirtis man padeda būti tuo, kuo esu. Manau, jog nieko savo gyvenime nekeisčiau. Visa, ką sukaupiau – nuo šeimos, tėvų santykių su mumis, vaikais, nuo tos kuklios aplinkos iki šiandienos dienos – atsigręžiu atgal ir matau, kad neįvyko nė vieno nereikalingo įvykio. Visi jie piešia veidą, formuoja charakterį, ugdo asmenybę“, – kalba kunigas R. Doveika.

Pašnekovas pasakoja, kad alternatyvų pasirinkimui tapti kunigu turėjo, o kai kurias svajones išpildė dar prieš sprendimą tarnauti Dievui: „Išmokau gaminti maistą – turiu virėjo specialybę, kadangi baigiau Vilniaus prekybos ir verslo mokyklą, gavau raudoną diplomą. Turėjau galimybę dirbti prestižiniame restorane – „Stikliuose“.

Vis dėlto R. Doveika pasakoja vietoj darbo restorane pasirinkęs kunigystę. Anot jo, namiškiai reagavo gana natūraliai.

„Tėvai nujautė ir suprato, kad toks pasirinkimas gali būti. Reakcija mums, kunigams, įprasta – nekalbadieniai, ašaros. Niekada nepamiršiu, kai tėtis vežė mane į Kauno Kunigų seminariją ir visą kelią verkė“, – prisimena pašnekovas, ir priduria, jog tuo metu neatrodė, kad tėvų ašaros gali numalšinti didžiausias svajones.

Pasak kunigo R. Doveikos, jam ilgam įsiminė tėčio ištarti žodžiai jau atvykus į Kunigų seminariją: „Jei nori, susirink daiktus, sėdame į automobilį ir važiuojame namo – tau niekas nepasakys nė vieno žodžio. Jei lieki, o aš išvažiuoju – labai norėčiau, kad pro šiuos vartus išeitum tik būdamas kunigu“.

E. Mildažytė teiravosi, kaip laidos svečias R. Doveika reaguoja į moteris, kurios jam rodo dėmesį. Pašnekovas pripažino, kad tokių patirčių pasitaiko, o jis jaučiasi tiesiog dėkingas.

„Egzistuojant tokiam reiškiniui kaip priekabiavimas, manau, kad prarasime labai žavų kultūrinį elementą – iš pagarbos vienas kitam teikiamą flirtą. Nekaltas flirtas – pokalbiai, diskusijos, šmaikštavimai – tikriausiai išnyks, tad man dėl to labai gaila“, – aiškina R. Doveika.

Po vaikystėje priimtos Šv. Komunijos, kurią tąsyk suteikė monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, kunigas R. Doveika pradėjo bičiuliautis su K. Vasiliausku, įžengė į Bažnyčios vidaus gyvenimą.

Pašnekovas pasidalino sunkumais, kurie jam kaip kunigui pasitaiko bene kiekvieną dieną: „Niekada negaliu susitaikyti su mintimi, kai tenka stovėti prie balto karstelio, laidoti savižudį, aplankyti segantį ligonį, kuris ant visų pyksta ir kankinasi. Su šiais dalykais apsiprasti nepavyksta, tačiau didžiausias širdies džiaugsmas – ramybė, kai gali prisiliesti prie žmogaus ir jį sustiprinti, šypsena veide, kai kitas nurimsta. Grįžtamasis ryšys suteikia labai daug džiaugsmo“.

Plačiau – laidos „Editos šou“ vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi