Gyvenimas

2018.04.03 14:38

80 km per savaitę: menininkui pusiausvyrą suteikia bėgimas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.03 14:38

Viktoras Paukštelis – tapytojas ir pianistas, poilsį ir pusiausvyrą randantis... bėgdamas. Per savaitę menininkas nubėga 80 ar net 100 kilometrų.  

„Iššūkis, džiaugsmas ir kančia – visa tai telpa tapyboje, kaip ir bet kurio kito žmogaus jo mylimoje profesijoje“, – sako V. Paukštelis, šiandien palinkęs prie drobės, tačiau muzikos gerbėjams žinomas ir kaip pianistas. Pašnekovas tikina, kad dvi skirtingos meno rūšys viena kitai padeda ir papildo.

Ne tik dinamika tarp dailės ir muzikos menininkui padeda pajusti kaitą, bet ir jo pomėgis – bėgimas. V. Paukštelis pasakoja dar vaikystėje buvęs hiperaktyvus, tad nuolatinis judesys buvo įprastas. Kaip ir daugelis mokyklos metais menininkas žaidė krepšinį, o studijuodamas sportą primiršo, kol prieš 10 metų brolis pasiūlė pabėgioti. 

Ketverius metus V. Paukštelis bėgiojo pats taip, kaip jautė, kol jo dėdė orientacininkas supažindino su bėgimo treneriu Povilu Rakštiku, ir taip menininkas atsidūrė bėgikų klube. Šiandien jis teigia, kad bėgimas yra toks pat menas kaip muzika ar dailė ir žinių jam reikia.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.