Naujienų srautas

Gyvenimas2018.03.30 12:31

Spjovė į rutiną ir pusmetį skyrė kelionei dviračiais iš Kanados į Panamą

Keliautojai Sirvydas Dagys ir Toma Dagė praėjusiais metais nutarė spjauti į rutiną ir beveik pusmetį dviračiais keliavo Amerikoje – nutarta vykti iš Šiaurės Amerikos į Panamą – beveik 10 tūkstančių kilometrų. Anot keliautojų, tokiai kelionei dviračiais daiktų prireikė beveik tiek pat, kiek trumpai poros savaičių išvykai tais pačiais dviračiais Europoje.

„Kai keliavome dvi savaites Italijoj ar dabar pusmetį – daiktų buvo praktiškai tiek pat, išskyrus tik tai, kad turėjom šiek tiek daugiau šiltų drabužių. Ir gal daugiau atsarginių detalių dviračiams. Kai keliauji dviračiu, nieko daug nereikia, nereikia puošnių drabužių, prabangos dalykų“, – tikina T. Dagė.

Keliautojai savo žygį pradėjo Kanadoje, o vėliau kelias vingiavo per eilę egzotiškų kraštų – Meksiką, Gvatemalą, Hondūrą, Salvadorą, Nikaragvą, Kosta Riką, Panamą.

Anot keliautojų poros, iš visos Centrinės Amerikos juos labiausiai nustebino Gvatemala.

„Ten apie 50 procentų gyventojų yra majai arba majų palikuonys, kurie vis dar šneka majų kalba, rengiasi jų tradiciniais drabužiais. Taigi buvo labai gražūs vaizdai kartu su žmonėmis, kurie yra visiškai kitokie“, – prisimena S. Dagys.

Keliautojai teigia didžiąją dalį naktų JAV ir Kanadoje praleidę palapinėse, o Centrinėje Amerikoje dažniau rinkdavosi viešbučius, kurie, tiesa, toli gražu nebūdavo penkių žvaigždučių ir nevisad galėdavo pasiūlyti šilto vandens.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi