Gyvenimas

2018.03.28 19:30

Sprendimas neturintiems kur meistrauti – duoda ir vietą, ir įrankius

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.28 19:30

Vieta, kurioje ugdomi meistravimo įgūdžiai ir stiprinama bendruomenė – taip lankytojai apibūdina „Padirbtuves“. Tai entuziazmo sklidina erdvė, kurioje bendraminčiai renkasi dalytis įrankiais ir žiniomis. Jei norite susimeistrauti, pavyzdžiui, baldą, bet neturite nei pjūklo, nei atsuktuvo, nei draugo, kuris papasakotų „kaip“, vietą, įrankių ir bendraminčių rasite „Padirbtuvėse“.

Išsipjauti ar perdažyti lentyną, pasigaminti šviestuvą, išsilieti betoninį stalelį arba vazoną, atnaujinti senus arba pasigaminti naujus baldus, suvirinti metalo konstrukciją ar net susimeistrauti kanoją – viso to meistravimo entuziastai renkasi į sostinėje bendraminčių įkurtas „Padirbtuves“.

„Pavyzdžiui, dirbi kažkokį dieninį darbą ir nori kažką tai paeksperimentuoti. Jeigu tokios vietos nėra, tai tu ką? Arba eini į savo į garažą, senelį, tėtį, arba pas draugą. Išsinuomoji kažkokius įrankius, vežiesi dar neaišku kur, bandai ten kažką, o čia privalumas yra tas, kad tu didžiąją dalį įrankių turi čia, turi vietą“, – pasakoja „Padirbtuvių“ įkūrėjas Vincentas Vienožinskis.

„Padirbtuvių“ įkūrėjai V. Vienožinskis ir Michailas Vereško pabrėžia norėję sukurti ne tiek dalijimosi įrankiais ir patalpomis erdvę, kiek bendruomenę, kurioje žmonės susieitų pabendrauti ir pasisemti meistravimo patirties.

Kartkartėmis vienas ar kitas narys pakviečia į kūrybines dirbtuves, ir nors reguliarių mokymų „Padirbtuvėse“ nėra, visada atsiranda galinčių paaiškinti, pamokyti ir patarti, kaip vieną ar kitą darbą ar veiksmą atlikti.

Savotiškas klubas, kur bendrauja, meistrauja, kuria ir dalijasi įrankiais bei žiniomis, šiuo metu subūręs apie keturias dešimtis narių. Jie moka narystės mokestį, o mainais gauna įvairiausiems darbams pritaikytą erdvę, medžiagų, įrankių ir labiau patyrusių bendraminčių patarimų, o prireikus visada atsiras kas padės greta dirbančiam pakelti sunkų daiktą, parodys, kaip naudotis vienu ar kitu įrankiu ar atlikti kažkam dar nežinomą veiksmą.

Daugiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.